TRT EBA canlı izle! EBA TV uydudan nasıl ayarlanır?

Türkiye'de uzaktan eğitimin ikinci haftasına girildi. Corona virüsü nedeniyle bir süre uzaktan eğitim ile derslerini takip eden milyonlarca öğrenci EBA TV üzerinden ders görmeye devam ediyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri derslerini TRT EBA TV üzerinden takip ediyorlar. Peki, Türksat ve uydudan EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır? EBA giriş ile şifre alma ve hesap oluşturma işlemleri nasıl yapılır? İşte, frekans ayarları ile beraber TRT uzaktan eğitim canlı izleme ekranı ve ilkokul, ortaokul ve lise ders programı...

30 Mart 2020, Pazartesi 08:35 Son Güncelleme:
- A +
TRT EBA canlı izle! EBA TV uydudan nasıl ayarlanır?

EBA TV canlı yayın adresi üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri uzaktan eğitim almaya devam ediyor. EBA TV yayın akışı bilgileri ilkokul, ortaokul ve lise kanalları ders programları ile ilgili detayları öğrencilerin bilgisine sunuyor. İşte “EBA TV canlı izle” seçenekleri ve yayınların adresleri…

EBA TV kaç kanaldan yayın yapacak?

3 farklı kanal, HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan yayın yapılacaktır.

Hangi kanallar olacak?

EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise olmak üzere üç kanal uzaktan eğitimde kullanılaacaktır.

EBA TV televizyon kanalları yayın akışlarına nereden ulaşabilirim?

Yayın akışlarına eba.gov.tr ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecektir.

Öğrenciler gün boyu TV başında mı olacaklar?

Öğrenciler EBA TV’den ve eba.gov.tr üzerinden yayın akışını takip ederek, kendi sınıflarına ait ders anlatımlarını, o haftanın hangi gününde ve saatinde yapılacağını öğrenecek ve kendileri için belirlenen saat aralığında yayını takip edeceklerdir. O saatler dışında ekran başında olmaları gerekmeyecektir.

EBA TV yayınlarının tekrarları olacak mı?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine eba.gov.tr ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilir.

Ayrıca eba.gov.tr üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

Dersi hangi öğretmenler anlatıyor?

Millî Eğitim Bakanlığı’nın seçtiği alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatıyor.

TRT EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

Bakanlık tarafından açıklanan bilgilere göre, EBA TV için TRT üzerinden 3 ayrı kanal 6 ayrı frekansta yayın yapıyor. Bunların 3'ü HD yayın, 3'ü de SD yayın alt yapısıyla planlandı. Öğrenciler için EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise ile 23 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitime başladı.

Uydu: TURKSAT

Kanal: Trt Eğitim HD/1/2/3

Frekans: 12083 H 13750

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...