MENÜ

Yasin Oral: Yarını oluşturma hedefimizde sporun önemli bir yeri var

Abone Ol Google News

Kripto para işlem hizmeti sunan bir platform olan Paribu’nun “yarını oluşturma” hedefinde sporun önemli bir yeri olduğuna değinen Paribu CEO’su Yasin Oral; Türkiye’nin spor ülkesi olma potansiyeline inandıkları ve başarılı sporcuların bilinirliklerinin az olması sebebiyle 2021 yılında Team Paribu’yu hayata geçirdiklerini söyledi. Oral, Fanatik’in sorularını yanıtladı:

Haberin Devamı

Paribu'nun spor yatırımlarına bakış açısı nasıl?

Paribu, yarının dünyasını bugünden inşa etmenin tek yolunun yalnızca teknolojiyi değil; çevre, sanat, spor, kültür ve eğitim alanlarını da sahiplenmekten geçtiğine inanıyor. Bu bakış açısıyla toplum için fayda üretmeye gayret ediyoruz. Sporun gelişimine katkı sağlamak en öncelikli konularımız arasında. Sporun birleştirici gücü ile ortak değerler ve başarılar etrafında buluşmak, gençlere verdiğimiz destek ile onların başarılarına eşlik edebilmek çok değerli. Biz spor ve sporcuların desteklenmesi ve gelişmesi sporcularımızın başarılarının daha da artacağına yürekten inanıyoruz. Bu nedenle spora yaptığımız yatırımlarla Türkiye’de sporun gelişimine katkı sağlamak en büyük amacımız.

Haberin Devamı

Yasin Oral: Yarını oluşturma hedefimizde sporun önemli bir yeri var

Team Paribu'nun çıkış hikayesi ve amacından kısaca söz eder misiniz?

Türkiye bir spor ülkesi olabilecek potansiyele sahip ve çok başarılı sporcular var ama popüler bazı alanlar dışında bilinirlikleri maalesef daha az. Özellikle bireysel sporlarda sporcular maalesef yalnız kalabiliyor, gerekli desteği bulamayabiliyor. Team Paribu’yu kurarken bireysel branşlar ağırlıklı olmak üzere hem başarılı sporcuları desteklemek istedik hem de onların başarılarının, gençlere örnek oluşturmasını hedefledik. Yüzme, cimnastik ya da rüzgâr sörfü gibi branşlarda mücadele eden, uluslararası alanda Türkiye’yi temsil eden sporcularımızın yalnız olmadığını hissettirmek istedik. Eda Erdem, Ahmet Önder, Dilara Uralp, İlke Özyüksel, Sertaç Şanlı, Nida Eliz Üstündağ ve Berfe Sancak’la bu şekilde bir araya geldik. Bu sene de kadromuzu Dilara Bozan, Deniz Selin Ünlüdağ ve Fatma Uruk’un katılımıyla genişleterek Team Paribu’yu 10 kişilik bir ekibe dönüştürdük.

Team Paribu’nun felsefesi hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Biz, yarını oluşturmanın teknoloji ve sanatla birlikte sporu da kapsaması gerektiğine inanıyoruz. Team Paribu’yu da bu bakış açısıyla kurduk. Amacımız, Türkiye’nin spor ülkesi olma potansiyeline dair inancımızla birlikte sorumluluk alıyor, sporda cinsiyet eşitliğinin sağlanması, geleceğin sporcularının yetişmesi, bu sporcuların örnek ve rüştünü ispat etmiş sporcularla bir araya gelmesi için zemin oluşturabilmek.

Neden milli sporcuları destekliyorsunuz?

Başarılı sporcularımızın yalnız olmadığını görmeleri, hak ettikleri desteği almaları hem onlar için hem de onları örnek alacak sporcular için büyük bir motivasyon. Team Paribu’nun felsefesinde de bu motivasyon yatıyor. Türk sporunun yarınını için mücadele eden sporculara yalnız olmadıklarını göstermek gerektiğine inanarak harekete geçtik.

Yasin Oral: Yarını oluşturma hedefimizde sporun önemli bir yeri var

‘Kadromuzu her yıl genişletmeyi hedefliyoruz’

Bu sponsorluğunuzun markanıza kattığı değerler neler?

Team Paribu projemizin markamıza katkısından ziyade Türk sporuna katkısını önemsiyoruz. Yola çıkış hikayemizde dile getirdiğimiz en önemli nokta bugünün sporcularına verdiğimiz desteklerle başkalarına da örnek olmak ve yarının sporcularına yol açmak. Yarının sporcularını harekete geçirmek için bugün başarıdan başarıya koşan sporcularımıza destek olmamız, onların başarılarını hep beraber kucaklamamız gerektiğine inanıyoruz. Bu anlayışla da Team Paribu kadrosunu her yıl genişletmeyi hedefliyoruz. Bu sayede Team Paribu, bünyesine yeni sporcuları da katarak büyüyen bir takım olacak. Türk sporuna ve sporcularına sağladığımız desteğin başkalarına da ilham vermesi, bizim için en büyük katkı olacaktır.

Haberin Devamı

‘Felsefemizde spordaki cinsiyet eşitliğinin sağlanması var’

Yeni sporcuların da katılımıyla 10 kişilik Team Paribu ekibinin 8’ini kadınlar oluşturmuş olacak…

Team Paribu’nun felsefesinde spordaki cinsiyet eşitliğinin sağlanması da yer alıyor. Eda Erdem, Dilara Uralp, İlke Özyüksel, Nida Eliz Üstündağ, Berfe Sancak, Dilara Bozan, Deniz Selin Ünlüdağ ve Fatma Uruk’un mücadelesi ve başarıları Türk kadınlarına öncülük edecek. Amacımız, kadın sporcuların yaşadığı dezavantajları elimizden geldiğince ortadan kaldırmak ve buna dikkat çekmek. Bugün bir çocuk, sporcu olmaya karar verdiğinde ülkemizde yetişen başarılı sporcuları görsün istiyoruz. Bu yaklaşımla Türk sporuna ve sporcularımıza desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

YORUM YAZ