Ozan Erdoğ: Spor bizim için çok şey ifade ediyor

Abone Ol Google News

Sporun Türkiye için çok önemli bir role sahip olduğunu söyleyen Bitexen’in Spor İçeriklerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ozan Erdoğ, “Bitexen olarak elimizi taşın altına koyup hem kulüplerimiz hem de sporcularımıza maddi anlamda destek olmaya gayret ediyoruz. Bitexen için spor çok şey ifade ediyor ve üstlendiğimiz bu sorumluluğu yerine getirmek için faaliyetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Erdoğ, Fanatik’in sorularını yanıtladı:

Spor yatırımları sizin için neden önemli?

Bitexen, bir online dijital varlık alım satım platformu. Bu alanda hayata geçirdiğimiz yeni ürün ve projeler ile kısa zamanda Türkiye’nin en geniş ürün çeşitliliği ve işlem imkânı sunan dijital varlık alım-satım platformu konumuna eriştik. Bu çeşitliliğimizin önemli bir kısmını listelediğimiz fan tokenlar ve spor kulüpleri ile yaptığımız iş birlikleri oluşturmakta. Bu anlamda da önemli bir portföye sahibiz. Ayrıca toplumsal konulara karşı duyduğumuz sorumluluk kapsamında Türk sporunu desteklemek üzere birçok farklı projeyi hayata geçirdik ve spor alanını sahipleniyoruz.

Haberin Devamı

Bu kapsamda neler yaptınız?

Kendi sektörümüzdeki büyümemizi Türk sporuna taşıyarak birçok kulübümüze ciddi rakamlarda finansman desteği sağladık. Kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz token arzlarıyla, bir yıldan az bir sürede lig ayırt etmeksizin 20’ye yakın takımla çalışmaya başladık. Bunun yanında amatör takımlar ve kadın futbolunu da desteklemeye devam ettik ve alandaki takımlarımıza hatırı sayılır oranda finansman ve malzeme desteği sağladık. Türk sporuna katkı sağlamak üzere gelecek dönemde, teknolojik altyapımızın avantajlarından yararlanarak spora katkı sunacak yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz.

Ozan Erdoğ: Spor bizim için çok şey ifade ediyor

Sporda teknolojinin önemi nedir?

Geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojiler sayesinde bugün Türkiye FinTech sektörünün öncü şirketlerinin başında geliyoruz. Teknolojimiz ve altyapımızın sunduğu imkanları spor endüstrisinde değerlendirerek Türk sporuna katkı sunmaktan ötürü son derece mutluyuz. Listelediğimiz 20’ye yakın taraftar token’ımız ile taraftarlar ve takımlar arasındaki bağı kuvvetli tutmaya katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Ürettiğimiz projeler kapsamında birçok takıma önemli bir destek sağlıyoruz ve tüm bunlar teknolojik altyapımızın ve geliştirdiğimiz yeni teknolojilerin eseri sonucu gerçekleşebiliyor.

Başka alanlarda spora destek oluyor musunuz?

Tokenların yanı sıra birçok farklı proje ile sporu desteklemeyi de sürdürüyoruz. Örneğin Babylons iş birliğiyle 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda mücadele eden Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı için anlamlı bir proje hayata geçirdik. Düzenlenmeye başlandığı 2017 senesinden bu yana 2017 ve 2021 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonalarının ikisinde de şampiyonluğa ulaşan millilerimizi onurlandırmak ve gururlandırmak için bu iki şampiyonluğu simgeleyen NFT'ler oluşturduk. Hem token arzı hem de sponsor olarak futbolun yanı sıra basketbolda kulüplerimize önemli düzeyde finansman desteği sağlıyoruz. Ayrıca amatör takımlar ve kadın futbolunu da desteklemeye gayret ediyoruz ve bugüne kadar birçok kulübümüze hatırı sayılır rakamlarda finansman ve malzeme desteği sağladık.

Haberin Devamı

‘Finansal okur yazarlık seviyesini artırmayı hedefliyoruz’

Taraftarlara yönelik projeleriniz neler?

Taraftarlar Bitexen aracılığı ile desteklemek istedikleri takımların tokenlarını alarak kulüp kararlarında söz sahibi olabilecekleri birçok farklı durumda katkıda bulunabiliyorlar. Bizler de takımların ihtiyaçları doğrultusunda yeni kampanya ve projeler geliştiriyoruz. Örneğin Bitexen Club uygulamasıyla önemli projeler hayata geçiriyoruz. Taraftarlar ve diğer tüm kullancılarımız Bitexen Club’a üye olduktan sonra birçok ayrıcalıktan anında yararlanma şansı yakalıyor. Anket, yarışma, açık artırma ve diğer etkinliklere ve kampanyalara katılarak, ödül, indirimler kazanma imkânı elde ediyorlar. Bitexen Club mobil uygulaması taraftar ve sosyal tokenlarının alım-satımını ve ücretsiz transferini yaptıkları, token satın alıp kilitleyerek hediye token kazandıkları, sahip oldukları kilitsiz tokenları kilitleyip ödül kazandıkları ya da kilitsiz tokenları yakarak takımlarını veya sosyal topluluğu destekleyebildikleri bir mobil uygulamamız. Yakın zaman önce Bitexen Club uygulamamıza yeni bir özellik daha ekledik. Bitexen Akademi özelliği sayesinde kullanıcılarımızın finansal okur yazarlık seviyesini artırmayı hedefliyoruz.

YORUM YAZ