Çocukları maça götürmeyin!

01 Mayıs 2013, Çarşamba 12:00
- A +

Benim de üç kuruşluk katkım olsun diye maçı basın tribünü yerine kapalıda izlemeyi tercih etmiştim. Stada geldiğimde gişelerin önündeki insanlara tehditle bilet satmaya kalkan karaborsacıların yüzlerce polisin gözü önünde estirdiği terör karşısında dehşete kapılmıştım. Stada girerken yine kapıdaki onlarca polisin gözünün önünde yankesiciler çantamı karıştırmıştı. Zamanında farkettiğim için benden bir şey alamamışlardı ama bir çok taraftarın yankesici kurbanı olduğunu içeri girince öğrenmiştim. İçeride ise haplanan serserilerin normal taraftara uyguladığı sözlü ve fiili şiddete tanık olmuştum. Şahit olduklarıma ancak devre arasına kadar katlanabilmiş, ardından da 'Lanet olsun!' diyerek evimin yolunu tutmuştum. Bütün bunlar binlerce çoluk çocuğun olduğu bir yerde ve bir yardım maçında oluyordu.

Ertesi günü gazetemde, "Anne-babalar çocuklarınızı Ali Sami Yen'e göndermeyin!" başlığıyla bir yazı yazmış ve Galatasaraylıların tepkisini toplamıştım. O zamanın başkanı rahmetli Özhan Canaydın da telefon açarak "Bize zarar veriyorsun." diye bana sitem etmişti. Ben de kendisine, "Bütün bu olanların önüne geçmediğiniz için asıl zararı kulübünüze siz veriyorsunuz" diye cevap vermiştim. Özhan Başkan, kendi üzerine düşeni yaptığını ama yetmediğini söyleyerek telefonu kapamıştı. O günden bugüne ne değişti? Koca bir hiç! Uygulanmayan bir yasa çıktı. Sonra o uygulanmayan yasa budanarak uygulanmayan daha kadük bir yasa haline getirildi. Bugün statlarda yine terör var. Statlar yine eşkiyaya teslim. Tribün teröristleri yapacaklarını yapıyor, sonra da ellerini kollarını sallayarak evlerine gidiyor. Bunlara dur diyen ne polis var ne savcı ne de hakim. Polis çoluk çocuğa biber gazı sıkarak işinin bittiğini sanıyor! Savcılar seyrediyor, hakimler de hasbelkader karşısına getirileni tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıyor! O nedenle sevgili halkım, iş size düşüyor. Statlara çocuklarınızla ve eşlerinizle gitmeyeceksiniz! Statlara çocuklarınızı ve eşlerinizi asla ve katiyetle yalnız başlarına göndermeyeceksiniz! Hatta mümkünse statlara uzun bir müddet hiç biriniz gitmeyeceksiniz! Bırakınız size bağlı bu kulüpler kendi başlarına oynasınlar! Bakın o zaman işler nasıl düzeliyor.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.