Galibiyet yanıltmasın

01 Şubat 2009, Pazar 04:30
- A +

Galatasaray bütün iddiasına rağmen komple bir takım değil. Oyunlarını en bilinçli yönü hücuma çıkış ve kapalı savunmaya atak düzeni. Arda sol kolidoru asla öncelik olarak kullanmıyor. Onun boşalttığı kolidora Nonda, Ayhan ve hatta Hakan Balta giriyor, eğer atak kaleye kadar gitmesse Arda gelip ya bir orta yada ara pasıyla atağı tamamlıyordu. Bunu ilk yarıda defalarca tekrarladılar. Çalışıldığı belli olan bir gol kaydettiler. Buna karşılık Denizlispor, “keşfedilmiş” oyuncuları ile tatlı sert oynayıp Galatasaray’ın orta sahasını bir anda oyundan düşürüp savunmayı savrukluk içinde yakaladığı ataklar yaptı. Ancak, “çalışılmamış” bu atakları kötü pas tercihleriyle harcadılar. Galatasaray gibi bir takıma karşı tek bir golcü bulundurmadan çıkmanın sancısını çektiler.
İkinci yarıda Galatasaray’ın Arda’nın tarafından yaptığı ataklarda ortadan kalkınca top en tempolu ve akıllı koşuları yapan Ayhan’a ulaştırılmayınca Sarı - Kırmızılılar belirgin bir dağınıklığa girdiler. Bu dağınıklığın krize dönüşeceği bir anda Sabri’nin kapıp taşıdığı bir top, savunmanın Nonda’yı bomboş bırakması ile gole dönüşerek maçı bitirdi. Galatasaray, “asıl” Galatasaray’ı beklerken de kazanmayı başarabiliyor. Ancak bu disiplinsizlik içinde ve takım bütünlüğünden uzak oyunla asla bir Alman hocanın takımı gibi değil...

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.