MENÜ

Alex'siz Fenerbahçe

01 Kasım 2011, Salı 12:00 Son Güncelleme: 31 Mayıs 2018, Perşembe 22:24
- A +

 Alex, tartışmasız bir yıldız ve istatistikler de zaten bu tezi kanıtlar sonuçları gözler önüne net bir şekilde koyuyor. Fenerbahçe’ye geldiği günden beri kazandırdığı puanlar, attığı jeneriklik goller hep futbol zevkinin maksimuma ulaşmasını sağlamadı mı? Bazen varlığı çok tartışıldı, bazen de yokluğunda ağıtlar yakıldı “Alex olsaydı bunlar olmazdı” şeklinde. Ama yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla hep o vardı maç öykülerinde. Dün akşam, başlama düdüğü çaldıktan fazlaca da zaman geçmeden, kırmızı bir renk, şok edici ses dalgasıyla Sarı-Lacivert renktaşların üzerine kara bulut gibi çöküyordu. Hakem Aytekin Durmaz’ın tartışmalı kararıyla birlikte oyun dışı bırakılan Alex, soyunma odasının yolunu tutarken, Aykut Kocaman’ın yüzündeki tedirgin ifade kameralara yansıdı. Ancak ilerleyen dakikalarla birlikte, Sarı-Lacivertli oyuncuların topu, sahayı ve mücadeleyi özümseme katsayısındaki artış on kişi kalan takımın Fenerbahçe mi yoksa Karabük mü olduğu konusunda kuşkuları beraberinde getiriyordu. Fenerbahçe’nin etkili paslarla rakip kalede fırsatlar yaratma çabası ve neredeyse her oyuncunun verdiği iki kişilik mücadele bir anda kaptanın eksikliğini unutturuyordu. Sanki takım daha önce “nasıl olsa Alex birşeyler yapar” havansındaymış da, bu kez sorumluluğu eşit paylarda üstlenmişler gibiydi. Evet bu maçtan sonra yine Alex’li Fenerbahçe mi Alex’siz Fenerbahçe mi tartışması başlayacak gibi.

Kaptanın atılmasıyla şokunu atlatan Kanarya’da ilk önemli pozisyon 16’da Bienvenü’nün kaçırdığı golle yaşadı. Gökhan’ın pasını alan Binevenü kalenin önünde ayaklarının ucundaki topa dokunamayınca skorda denge değişmedi. 17’de bu kez Mehmet Topuz, nefis bir pas çıkardı. Kalecinin ileri çıktığını gören Bienvenu, aşırta bir vuruşla ağları havalandırdı:

1-0. Skor avantajını alan Kanarya hazırlık paslarıyla rakip sahaya inmeye çalışıyor ve kontrolüde rakibe asla vermemeye kararlı görünüyordu. Karabük ise mücadele etmeye çalışan bir takım gibiydi. 40’ta Cristian’ın pasını Mehmet Topuz direğe nişanlayınca mutlak bir gol şansı daha söndü. İkinci yarıda savunma güvenliği ön planda bir Fenerbahçe ile atak sayısını artıran bir Karabük vardı. 64’te Shelton, Volkan ile karşı karşıya kaçırınca beraberlik şansı yarıda kaldı ve Kanarya sahadan üç puanla ayrıldı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...