MENÜ

Spor ve Sağlık

Bacak damar tıkanıklıkları tedavi yöntemleri | Tedaviyi hangi hekim yapmalı? Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Onur Sıldıroğlu cevapladı!
Bacak damar tıkanıklıkları tedavi yöntemleri | Tedaviyi hangi hekim yapmalı? Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Onur Sıldıroğlu cevapladı!
Menisküs yırtığı | Menisküs yırtığı durumunda rehabilitasyonun rolü nedir? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Hasan Kerem Alptekin cevapladı!
Menisküs yırtığı | Menisküs yırtığı durumunda rehabilitasyonun rolü nedir? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Hasan Kerem Alptekin cevapladı!
Omuz tendon problemleri
Omuz tendon problemleri
Beyin tümörleri ve rehabilitasyonu
Beyin tümörleri ve rehabilitasyonu
Öfkeyle nasıl başa çıkılır? Orijinal Yoga Sistemi ile öfkeyle başa çıkabilmek mümkün! (UYGULAMALI VİDEO)
Öfkeyle nasıl başa çıkılır? Orijinal Yoga Sistemi ile öfkeyle başa çıkabilmek mümkün! (UYGULAMALI VİDEO)
Erkeklerde burun estetiği nasıl olmalı?
Erkeklerde burun estetiği nasıl olmalı?
Yaz gelmeden bu ameliyatları yaptırın!
Yaz gelmeden bu ameliyatları yaptırın!

YAZARLAR

Tüm Yazarlar
Erkek kısırlığında tüp bebek ile başarılı sonuçlar almak mümkün!
Erkek kısırlığında tüp bebek ile başarılı sonuçlar almak mümkün!
Kübra Dağlı Red Bull Project: Pro ile ilham olacak
Kübra Dağlı Red Bull Project: Pro ile ilham olacak
Erkeklerde kısırlık belirtileri, erkeklerde kısırlığın tedavi yöntemleri nelerdir? Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Embriyolog Op. Dr. Öznur Dündar Akın  cevapladı
Erkeklerde kısırlık belirtileri, erkeklerde kısırlığın tedavi yöntemleri nelerdir? Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Embriyolog Op. Dr. Öznur Dündar Akın cevapladı
Kısırlıkta gen tedavisi Azoospermik erkekler için umut oldu
Kısırlıkta gen tedavisi Azoospermik erkekler için umut oldu
Sinir sıkışmasına neden olur?
Sinir sıkışmasına neden olur?
6 Mart koronavirüs tablosu açıkladı! Koronavirüs vaka ve vefat sayısı kaç oldu? Güncel koronavirüs vakaları
6 Mart koronavirüs tablosu açıkladı! Koronavirüs vaka ve vefat sayısı kaç oldu? Güncel koronavirüs vakaları

Uyku problemi nasıl giderilir? Uyku problemine son! - Orijinal Yoga Sistemi

Uyku problemi için en etkili çözüm yolları nelerdir? Yoga yapmak, uyku probleminiz için etkili bir çözüm yolu mu? Cevabı: Evet! Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Akşam İçin Yoga/ Rahat Uyku/Uyku Problemine Son” videosu ile gün boyu yaşanan stres ve gerginliklerden kurtulup rahat bir uyku uyumak mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde yaşanan fiziksel ve zihinsel rahatlama ile uyku problemlerinden kurtulabileceksiniz. İşte Merve Tanrıverdi'nin “Akşam İçin Yoga/ Rahat Uyku/Uyku Problemine Son” videosu...

Z kuşağı nedir, özellikleri nelerdir? Z kuşağı hangi yaş aralıklarını kapsar? Z kuşağı neden bu kadar önemlidir?

21. yüzyılın ilk nesli ve milenyum çocukları olarak tanımlanan kuşağa Z kuşağı denmektedir. Bazı kaynaklar ise, Z kuşağının tam olarak 2000 yılı sonrası olarak kabul ediyor. Kaldı ki bu görüş, birçok bilim adamına göre de doğru tespit olarak tanımlanmaktadır. Z kuşağının nedir, özellikleri nelerdir? Z kuşağı hangi yaş aralıklarını kapsar? Z kuşağı neden bu kadar önemlidir? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Yumurtanın besin değerleri... Yumurta kaç kaloridir, kaç gram protein barındırır? Yumurta ne kadar ve nasıl tüketilmelidir?

Yumurta içerisinde birçok farklı besin bulunmaktadır. Bu besinlerin değeri ise yumurtalarda ortak şekilde bulunur. Yumurtanın içerdiği miktar bakımından en önemli besin kaynağı protein olarak öne çıkıyor. Tabii sadece protein miktarı değil, aynı zamanda doğrudan vücuda etki eden oran da çok önemlidir. Protein ve karbonhidrat ile beraber yağ gibi birçok önemli besin kaynağının yanı sıra, yumurta içerisinde farklı mineraller de yer almaktadır. Yumurtanın besin değerleri... Yumurta kaç kaloridir, kaç gram protein barındırır? Yumurta ne kadar ve nasıl tüketilmelidir? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Vegan nedir, kimlere denir? Vegan beslenen kişiler ne yer? Vegan beslenmenin faydaları nelerdir?

Vegan ve ya vejetaryen beslenme genel olarak toplayıcı insanların dönemleri kadar eski olsa dahi avcılıkla birlikte ateşin bulunması ile yenmeye başlanmış olan hayvanlar yüzünden unutulmuş olan beslenme türüdür. Bütün zorlu durumlara rağmen vegan beslenmenin pek çok sayıda faydası bulunmaktadır. Vegan nedir, kimlere denir? Vegan beslenen kişiler ne yer? Vegan beslenmenin faydaları nelerdir? Vegan beslenmede muadil olan yiyecekler nelerdir? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Vajinal mantar nedir, neden oluşur? Vajinal mantar belirtileri nelerdir, teşhisi ve tedavisi nasıl yapılır?

Günümüzde vajina ve çevresinde yer alan vulva ismi verilen dokularda akıntı, tahriş ve ya aşırı kaşıntıya sebep olan yaygın enfeksiyona vanijal mantar enfeksiyonu denilmektedir. Vajinal mantar enfeksiyonlarına neden olan kandida, bu bölgede doğal olarak yer alan mikroorganizma olmaktadır. Günümüzde var olan her mantar enfeksiyonu birbirinden farklı özelliktedir. Vajinal mantar nedir, neden oluşur? Vajinal mantar belirtileri nelerdir, teşhisi ve tedavisi nasıl yapılır? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Topuk ağrısı neden olur, nasıl geçer? Topuk dikeni belirtileri nelerdir, tedavi yöntemleri nelerdir?

Topuk ağrısı sürekli ayakta olan ve iş alanında yoğun bir tempo ile çalışan kişilerde daha fazla görülmektedir. Özellikle topuk ağrısı, kişilerin yürümede problemler yaşamasına da neden olur. Sürekli topuk ağrısı çekiyor ve bu durumdan şikayet ediyorsanız, öncelikle topuk ağrısının nedenlerini belirlemek amacıyla bir uzmana başvurmak gerekir. Topuk dikeni tedavi edilirken öncelikle kişinin ayağa karşı uyguladığı basınç azaltılmaya çalışılır. Topuk ağrısı neden olur, nasıl geçer? Topuk dikeni belirtileri nelerdir, tedavi yöntemleri nelerdir? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Tomografi nedir, neden çekilir? Bilgisayarlı tomografi nasıl çekilir? Tomografi çekiminin önemi nedir?

İnsan vücudunda yer alan farklı organların X ışınları yardımıyla bilgisayar üzerinden görüntülenmesine tomografi denir. Bilgisayar ortamında ortaya çıkan görüntü, makine üzerinden kişinin vücudunun X ışınları ve ultraviyole ışınlar kapsamında analiz edilmesi ile gerçekleşir. Tomografi çektirmeden önce dikkat etmemiz gereken belli başlı bazı hususlar bulunmaktadır. Tomografi nedir, neden çekilir? Bilgisayarlı tomografi nasıl çekilir? Tomografi çekiminin önemi nedir? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Tavuk göğsü faydaları nelerdir, zararları var mı? Tavuk göğsü neden derisiz tercih edilir? Tavuk göğsü besin değerleri

Tavuk göğsü içerisinde özellikle derisiz olarak birçok farklı besin değerinin bulunduğunu söylemek mümkün. Özellikle protein ile beraber yağ olarak bir bütün halinde önemli bir besindir. Tavuk göğsü özellikle protein açısından en önemli besin kaynakları içerisinde yer almaktadır. Tavuk göğsü tüketimi genel olarak derisiz şekilde ele alınır ve değerlendirilir. Tavuk göğsü faydaları nelerdir? Tavuk göğsü neden derisiz tercih edilir? Tavuk göğsünün zararları var mı? sorularının yanıtları ve tavuk göğsü besin değerleri haberimizde.

Anne sütünü artıran besinler nelerdir? Süt yapan yiyecekler nelerdir? Anne sütünün faydaları nelerdir? Emziren anneler nasıl beslenmelidir?

Özellikle yeni doğan bebeklerin ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi son derece önemlidir. Emzirme işlemi anne ve bebek arasındaki ilk bağın oluşmasına vesile olur. Bu işlem sadece fiziksel ya da biyolojik bir şey değildir. Emzirme dönemlerinizde mutlaka bir doktora konu hakkında başvurmanız gerekmektedir. Fakat pek çok araştırmaya göre emziren anneler bol su ve sıvı tüketmelidir. Anne sütünü artıran besinler nelerdir? Süt yapan yiyecekler nelerdir? Anne sütünün faydaları nelerdir? Emziren anneler nasıl beslenmelidir? Göğüs pompası kullanmak sağlıklı mı? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Stres kırığı nedir, nedenleri nelerdir? Stres kırığının belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Stres kırığı mecazi bir anlam olarak öne çıkar. Yani gerçek bir kırık şeklinde ifade edilmez. Stres kırığı birçok farklı spor dalının yarattığı bir ödem durumu olarak öne çıkıyor. Zaman içerisinde meydana gelen ağrılar ile beraber stres kırığının birçok farklı belirtisi bulunmaktadır. Stres kırığı nedir, nedenleri nelerdir? Stres kırığının belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? sorularının yanıtları ve detaylar haberimizde.

Sıradaki haber yükleniyor...