MENÜ

Men dakka dukka

13 Ocak 2021, Çarşamba 06:58 Son Güncelleme: 13 Ocak 2021, Çarşamba 06:58
- A +

Mesele; aslında çok daha eskiye dayanıyor. Belki de son 30-40 yıla! Ancak Oğulcan Çağlayan mevzuunda yaşanan Fenerbahçe-Galatasaray gerilimi; aklımıza hemen Fenerbahçe-Başakşehir maçının sonrasında yaşananları getiriyor.

Mustafa Cengiz, önce "Haddini bil Ali Koç", sonra "Galatasaray, Türkiye'de futbolun kıblesidir" dedi. Sayın Koç'a seslenirken, "Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin, ama mahkemeleri yönlendiremezsin" dedi. Kıbleden bahsederken, "Bütün oyuncular Galatasaray'a gelmek ister, bunu kabul edeceksiniz" dedi.

Galatasaray'ın büyüklüğünü tartışacak değiliz. Haddimiz de değil. Ancak Başkan'ın sözleri, geçmişte de olduğu gibi tartışmaya açık. Bütün mesele; UÇK'nin Oğulcan hakkında verdiği karar sonrası yaşandı zannediyorsanız, yanılıyorsunuz! Fenerbahçe-Başakşehir maçı sonrası Galatasaray Kulübü resmi internet sitesinde yapılan paylaşım da zaten yanmakta olan ateşin üzerine benzin dökmekti sadece. 

Mesele, aslında çok daha eskiye dayanıyor. Sayın Cengiz'in duruşu ve sözleri de 'mesele'yi derinleştiriyor. Şöyle ki...

"Biz de çok iyi bir proje yaptık. Ama vazgeçtik. Çünkü camiamız, '10 milyon Euro'ya adam alıp parayı çarçur ediyorsunuz, sonra da para mı dileniyorsunuz' der diye düşündük. Yoksa Fenerbahçe gibi bizim de iznimiz vardı."

"Kadıköy'de bir derbi öncesinde yardımcı hakem Tarık Ongun'un kafası yarıldı. 45 dakika beklendi. Türk hakemliği o gün bitti. Bünyamin Gezer'e dediler ki 'Ertele.' O ise 'Maçı oynatmasam sahayı basarlardı' dedi."

"Galatasaray taraftarı 1.5 yıl dayanırsa salaha ulaşacaktır. Muhammed Salah'ı demiyorum ha, aman yanlış anlaşılmasın! İbra deyince de Ibrahimovic anlaşılıyor! Hayaller van Persie, gerçekler tam tersi olabilir tabii."

"Biz bazı hayvanlarla hayvan olamayız. Biz bazı kötülerle kötü olamayız." 

Bu sözlerin tamamını Sayın Mustafa Cengiz söyledi. Sadece Fenerbahçe'yi hedef almadı elbette...

"Biz felsefe kulübü değiliz. Fatih Terim'in 'Fikir ayrılığı yaşıyoruz' sözü bizi çok yaraladı. Ayrı ayrı fikirlerdeysek, ayrı ayrı yollara gitmemiz gerekir. "

"Sayın teknik direktörün, o oyuncu (Arda) ile kalbi bağlantısı olabilir. Giderken o yollamış. Galatasaray teknik direktörü olsam bunları demem, hicap duyarım."

"Ozan Kabak 7.5 Milyon Euro'ya İtalya'ya gidiyordu. Açıkça müdahale ettim. 'Gitme' dedik, gitmedi."

"Ekim hariç tüm maaşları ödedik. İki kişiye eksik ödedik, onların ne halt yediğini anlatacağım."

"Aslan kükrerse düşmanları kendi seli içinde boğulur, 

gider."

"Geçme namert köprüsünden ko aparsın su seni, yatma çakal yatağında ko yesin aslan seni."

Yazıyı, Sayın Cengiz'in şu sözüyle bitirelim: "Men dakka dukka..."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...