Volkan olmasaydı!

02 Kasım 2009, Pazartesi 04:30
- A +

Fenerbahçe’nin, Galatasaray galibiyetinden sonra Kayseri’de aynı oyunu ve mücadeleyi göstereceğini beklemiyordum. Bir düşüş yaşamaları kaçınılmazdı. İlk yarıda Fenerbahçe birkaç kez rakip çıkarken yakaladığı topları ve gol pozisyonlarını, Güiza ile harcadı. Her iki ekibin de önde top tutan futbolcuları, etkili olamadı. Ya ofsayta yakalandılar, ya da topu çabuk kaybettiler. 20. dakikada Fenerbahçe’nin attığı gol, kaleci Souleymanou’nun büyük hatası, Baroni’nin çok büyük şansıydı. Bu dakikaya kadar maçın büyük bölümü, ikinci bölgede geçen bir orta saha mücadelesiydi. 

Kayserispor, kazandığı topları çok kolay kaybetti. Cangele ve Makukula, ofsayta kaldılar. 2. yarıda Cangele’ye, Carlos tarafından yapılan hareket penaltıydı. Bu devrede ev sahibi yakaladıklarını atsa, maçı kazanabilirdi. Fenerbahçe’de Volkan’ın kurtarışları, mağlubiyeti engelledi. Sarı-Lacivertliler’de Volkan, Baroni ve Emre akılda kalan isimlerdi. Emre’nin top kayıpları olsa da, dikine oynaması, hırsı ve çalışkanlığı ile her geçen gün daha iyiye giden performansı, sevindiriciydi.

Mehmet Topuz çok yönlü ama hiçbir zaman bir Alex değil. Alex olmayınca Fenerbahçe, hücumda çok pasif kalıyor. Kazım’ın kötü oyununa ve gereksiz sarı kartına Daum bile, 63 dakika dayanabildi. ‘Güiza’yı anlamak’ diye bir deyim kullanacağım. Bu oyuncunun ne yapacağını, benim gibi takım arkadaşları da çözemiyor. Sonuç olarak bu kötü oyunla, bu puanın alınması bile mucize.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...