Trabzonspor'da yeni yıldızlar yolda

29 Kasım 2018, Perşembe 06:16
- A +

Trabzonspor’da her dönem bir ‘öze dönüş’ projesi ortaya atılır. Ancak bunun sahaya yansıması yok denecek kadar azdır. Bu dönemde ise zorunluluktan bile olsa, yani transfer yapılabilse bu kadar genç ve Trabzonlu oyuncu oynar mıydı bilinmez ama işler değişti. Yusuf Yazıcı ile başlayan, Abdülkadir’le süren, Uğurcan ve Hüseyin ile devam eden yapılanma sadece Bordo- Mavililer’i değil tüm Türkiye’yi kendine hayran bıraktı, rol model olma yolunu açtı.

Kulüp politikası olmalı

Bu oyuncuları oynatma cesaretini gösteren Ersun Yanal, Rıza Çalımbay ve son olarak Ünal Karaman’ın katkıları, ayrıca yönetimin o kararların arkasında durma iradesi de gelinen noktada çok kıymetli. Fakat bu işler malum, bir süreklilik meselesi. Yönetimden yönetime değişmemeli ve bir kulüp projesi olmalı. Bunu başardığınızda zaten hazine ortada.

Başkan-Hoca aynı paralelde

En azından Ahmet Ağaoğlu yönetimi döneminde bu kararlılığın süreceğini düşünürsek yeni yıldızların da yolda olduğu fikrini ortaya koyabiliriz. Zaten alt yaş kategorilerinde idman izleyen Başkan Ağaoğlu da, altyapı koordinatörü Hamit Cihan ile çok yakın bir ilişki içinde olan Ünal Karaman da bulunan hazineden çok geleceğe dair yapılacaklara odaklı. Bu paralelde devre arasındaki Antalya kampına yeni yıldız adayları da katılacak. Yusuf ve Abdülkadir çıktığında, “Artık sadece kendiniz için değil, arkanızdan gelecekler için de oynayacaksınız” demiştim. Yaptılar, başardılar. Yeni yıldızlara Türk futbolu hazır olsun.

Serhat Demirtaş

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...