MENÜ

Bu kadar hataya normal

Abone Ol Google News

İlk 20 dakika Trabzonspor adeta buz kesti! Saiz’ın müthiş füzesiyle maça adeta 1-0 önde başlayan Sivasspor, 20’de ise Ray Manaj’la iki farkı yakaladı. Yenilen iki golde de orta sahanın geçirgenliği ve defans hattının uyku hali inanılmazdı. Bordo-Mavili takımda sahadaki kötü gidişe ‘isyan’ eden tek adam Pepe’ydi. Nitekim gol de onun ayağından geldi. Devre biterken de müthiş bir hücum organizasyonuyla Trabzonspor skora dengeyi getirdi. Tabi ki kırılma anı; Abdullah Avcı’nın Baniya’nın yerine Trezeguet’yi almasaydı. Mendy’yi stopere çekip, hücuma ekstra bir oyuncu sokan Avcı, ikinci yarıda daha doğru bir planı uygulamaya koymuştu ki, yine bireysel hatadan gol yenildi. Eren Elmalı çıkarken topu kaptırdı, devamında Raj Manaj müthiş bir vuruşla yeniden Sivas’ı öne geçirdi.

Haberin Devamı

Tek suçlu Taha değil

Evet, Uğurcan’ın yokluğunda Taha kalede hiç güven vermedi. Ancak yenilen gollerde fatura sadece ona kesilmemeli. İlk golde çok basit bir geçiş yedi Trabzonspor. İkincisinde Baniya-Denswil ikilisinin ceza sahasındaki tek Sivasspor oyuncusunu tutmaması anlaşılır gibi değil. Üçüncüde ise Eren’in çok büyük hatası hatta rakibe ikramı vardı. Buna rağmen Enis Destan hamlesinden de Abdullah Avcı yine karşılık aldı. Genç forvet, Trezeguet’ye asisti yaptı. Fakat sonrasında Trabzonspor öne geçecek agresifliği gösteremedi. Hatta golü bile yiyebilirdi.

Haberin Devamı

Dünkü maçı özetlemek gerekirse; Bordo-Mavili ekip kalitesine ve seviyesine yakışmayacak hatalar yaptı, Abdullah Avcı ise hamleleriyle takımı ayakta tutmaya çalıştı. Böyle olunca da 3 golün yendiği zorlu deplasmandan 3 puan çıkmadı.

YORUM YAZ