Derbide kazanan Turuncu-Beyaz

23 Şubat 2018, Cuma 06:00
- A +
Adana Demir için tehlike çanları yüksek sesle çalıyor, Toros Kaplanı ise Play-Off hedefinden her geçen gün bir adım daha uzaklaşıyor. İki takım da deyim yerindeyse bıçak sırtında olunca doğal olarak taktik disiplinden uzak, bir o kalede bir diğer kalede geçen bir Adana derbisi izledik. Ev sahibi konumundaki Adanaspor’un bir türlü barışamadığı taraftarı derbiye de beklenen ilgiyi göstermeyince zaten gözler yalnızca sahadaydı. Orta sahaların çabuk geçildiği, savunma arkası topların havada uçuştuğu ilk yarıda tarafların didişmelerinin ötesine geçilmedi. Bahattin ve Lalawele 1-1’i yapabilecek pozisyonlara girseler de devre 0-0 tamamlandı.

80’de ortalık karıştı

İkinci yarıda maç Adana Demir için can havline döndü. Savaş’ın 47’de kaçırdığı, daha doğrusu Hayrullah’ın kurtardığı pozisyon kırılma anı olabilir. 70’lerde yapılan hoca hamleleri 80’e tam bir kör dövüşü bıraktı. Gege, Aydın ve Atabey’le 3 pozisyona giren Şimşekler’e cezayı 89’da Roni müthiş bir deparla kesti. Demirspor’a yazık oldu. Kalan haftalarda ciddi bir kabus onları bekliyor. Turuncu- Beyazlılar için ise Play-off umudu yeniden doğdu. Ancak iç sahada kazanmak buna yetmez.
YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.