MENÜ

İyi olan kazandı

18 Ocak 2021, Pazartesi 10:54 Son Güncelleme: 18 Ocak 2021, Pazartesi 10:54
- A +

Galatasaray oyuna iki yanlış bekle başladı ve bu yüzden zaman zaman tehlikeli anlar yaşadı. Saracchi oyunun sadece ofans yönünü oynamayı seviyor ve geri dönerken genelde geç kalabildiği gibi hem yerini hem de rakibini kaybediyor. Tamam Emre Taşdemir sakat olabilir ama sizin elinizde Ömer Bayram gibi orjinal bir sol bekiniz var. Sağ tarafta Martin Linnes dururken, Şener nereden çıkıyor? Siz ne yapıyorsunuz? Israrla Ömer Bayram’dan 10 numara yaratmaya çalışıyorsunuz.

Etebo’ya verdiğiniz görevi bugüne kadar Belhanda yapıyordu, bunda da oldukça başarılıydı. Etebo böyle önemli bir maçta denenmeli miydi? O görevi herzamanki gibi Belhanda yapsa rakip müdafaanın arasına ve arkasına topları hem daha iyi atar hem de topu rakip sahaya dikine daha iyi taşıyabilirdi. Siz de onun yanına Donk’u koyup hem orta sahanızı hem de müdafaanızı daha güçlü tutabilirdiniz. Oyuna Lyundama ile başlamak istemenizi anlıyorum, gerçi siz maçtan önce yaptığınız açıklamada daha çabuk olduğu için demişsiniz ama bence daha kuvvetli ve Abubakar ile daha rahat mücadele edebileceği için demek istediğinizi düşünüyorum. Oyuna Donk ile başlamış olsaydınız,maçın ilk yarım saatinden sonra Lyundamayı oyundan alıp, onun yerine Donk’u çekebilirdiniz.

Böylece Tam hazır olmayan Lyundama’yı zamanında oyundan aldığınızda o hayati hatayı yapmasını engellemiş olurdunuz. Belki de oyundan atılan Diagne bu orta saha ile arkadan çok daha fazla desteklendiği için,bu kadar zorlanmadığından oyundan atılmamış olabilirdi. Şimdi bütün bunların neticesinde Galatasaraylılar neleri konuşmak zorunda kalacaklar?Yönetim kimleri almalı alamadıkları zaman suçlanmalı mı? Neden transfer yapamadıkları gibi zamanın gerçekleri ile uyuşmayan anlamsız konular. Beşiktaş takımı Sergen hoca ile güzel bir takım oldu. Maçtan önce yorum yapan arkadaşlara bakıyorum, falanca hocanın tecrübesi ağır basar diyorlar genelde, halbuki bu maçta olduğu gibi akıllı ve zeki olan hoca her zaman maçın favorisidir bence.

Beşiktaş’ın takım kadrosu da dar ve imkanları kısıtlı olmakla beraber çok güzel bir ekip olmayı başardılar. Takımda kimin oynayıp oynamadığı önemli olmamakla beraber, aslında ideal kadroları eksiksiz ve kusursuz oynamakta. Beşiktaş takımı son haftalarda olduğu gibi çok istekli ve kusursuz oynamaya çalıştı ve bunda da başarılı olarak rakibi Galatasaray’ı yendi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...