Şeytanın pabucu

15 Aralık 2008, Pazartesi 04:30
- A +

Kablosu kesilmiş astronot gibi Avrupa hedefinden sapıp, yörüngesinden boşluğa yuvarlanmış bir Fenerbahçe, ligin başından beri mayın gibi bir takım olan ve son 7 haftadır da yenilmeyen Antalyaspor.
Tribünde hoşluklar değil boşluklar ağırlıkta artık. Kötü gün dostları nöbette, iyi gün dostları ya evde ya pusuda...
Gökhan’ı çağırıyor bir tek kale arkası, o koşarken “Bu formanın hakkını verenler asla yalnız kalmazlar” pankartı fon yapılıyor. Çok ama çok şey anlatıyor; masal değil, maval değil olsa olsa belgesel...
Affettirme telaşında futbolcular, o kadar belli ki! Bu yüzden basit oynayamıyorlar, her biri en ‘çok güzel hareketler bunlar’ dedirtmenin, hayran bırakmanın, bunları da üst üste yapıp, golle ya da asistle sonuçlandırmanın peşinde... Oysa şeytana pabucu ters giydirmenin sırrı fantastik ve çetrefil atraksiyonlar değil, en basiti uygulamak ve her maçı derbi ciddiyetiyle oynamak. Bunu anlasalar zirveye ambargoyu koymuşlardı çoktan.
Allah’tan ilk gol kafasına denk düştü Güiza’nın, ayakları ‘ya kaçırırsam’ korkusuyla iyice düğümlenmiş. Kolayı zorlaştırmak, zoru kolaylaştırmak değişmeyen yazgısı gibi Fenerbahçe’nin.. Maçı koparacak fırsatlar elindeyken ve ritmini de tutturmuşken, üstelik rakip de eksilmişken oyunu rölantide tutmanan ne gereği var? Gergin oynayacağına keyif al, taraftarların da coşsun. Bir bakıyorsunuz, Volkan 2’ye 1 kalmış rakiplerle boğuşuyor. Firesiz geçilmesi gereken son iki kritik maçın ilkiydi Fenerbahçe için, onu da başardı. Allah Şifo’ya kolaylık versin, şimdi infaz kuyruğuna girmiştir bile birileri...

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.