Son saniye piyangosu

30 Ekim 2011, Pazar 12:00
- A +

Gözlerin; en azından takımlar sahaya çıkarken varlığımızı borçlu olduğumuz Cumhuriyet’imizin 88. Yılı’nı, doğal afet fırsatçılığına dayalı iptal kararına inat, en azından bir kutlama flamasını aradığı maçta, bunca pozisyona karşın, 90+2’ye kadar gol olmamasının Trabzonspor açısından çok belirgin bir nedeni vardı. Şenol Güneş her ne kadar diğer futbolcularını bir teknik adam sorumluluğuyla koruma adına aksini söylemişse de, bu takım onun yokluğunda forvetsiz oynuyor. Nitekim ilk maçın sadece birinde oynamamış, onda da takımı gol atamamış ve kaybetmişti. Burak’tan söz ediyoruz. Aslında bu kadar sorumluluğu ona yüklemeye hakkımız yok belki de ama görünen köy de klavuz istemiyor. Gaziantepspor’un neden bulamadığı konusuysa, önce direkler, sonra da Tolga’yla açıklanabilir. Çünkü hakkını verelim, Muhammet ve Olcan birer kez kendilerine düşeni yaptılar direk engeline takıldılar, birer kez de Tolga’ya. Trabzonspor lehine pozisyon diye not aldıklarımıza bakalım bir de: Pawel, bir kez kötü vuruş, bir kez ıska, bir de geç kalma. Celutska ve Giray birer ortaya kafa vuruşu, top dağlara taşlara. Tam Burak’lık iki hücumdan birinde Serkan kaleciyi aşamadı, diğerinde Adrian’ın gidecek gücü kalmadı. Bu durumu değiştirme adına iki teknik adam da oyuna kritik müdahaleler yaptı. 64 dakika tahammul edilen Pawel  Alanzinho değişikliği, topu rakip kaleye daha çabuk ve etkili taşıma amaçlıydı. İkisi birlikte lüks olunca Adrian’a kulübe yolu gözüktü, Henrique kozu kullanıldı. Alanzinho top tuttu, taşıdı ama Henrique bildik gücüne ulaşamadığı için son saniyeler hariç etkisiz kaldı.
Abdullah Ercan’ın hamlesi Cenk ile oldu. O da amacına ulaşamadığı için son dakikalarda bir kazaya uğramamak adına, Alanzinho’nun görevine eş değer Murat Ceylan’ı, üstelik hücumdaki en etkili silahı Muhammet Demir’i oyundan alarak sahaya sürdü, kaybeden taraf oldu. Çünkü rakibini uzatmalar dahil kalan 5 dakika için rahatlattı. Nitekim, bu hamlelerle oyunun orta alanda kilitlendiğinin düşünüldüğü anlarda Henrique’nin ara pasıyla savunmanın arkasında buluşan Halil, 3 puanı adeta yoktan var etti.

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.