Cisse ve Novak!

11 Kasım 2019, Pazartesi 01:01 Son Güncelleme: 11 Kasım 2019, Pazartesi 01:03
- A +

Trabzon, idari ve teknik kadrosunun ortak kararıyla Avrupa Ligi’nin önüne koyarak büyük anlam yüklediği Alanyaspor maçını kazanarak zirve yarışında mümkün olduğunca ön planda olmayı amaçladı.

Fırtına, ilk 11 oyuncusu 5 isimden mahrum olmanın sıkıntısını, geçen haftayı lider kapamış rakibi karşısında özellikle ilk yarı boyunca ciddi bir biçimde yaşadı. Bir de Sosa görevi verilen Abdulkadir’in kırmızısı sonrasında problem iyice büyüdü. Rakip ataklarda ligin en etkili golcüsü sıfatıyla çelişen Cisse performansı, pozisyon üretemeyen Trabzon’un şansı oldu.

2. yarıda savunma güvenliğini daha bir ön planda tuttu Trabzonspor ve işler planlandığı gibi gitti bu kez. Rakip kaleye atılan ilk isabetli şut olan Hosseini’nin penaltı vuruşuyla da öne geçti üstelik. Ama gol sonrası Alanyaspor yeniden baskı kurdu. Uğurcan hata yaptı, Novak çizgiden top çıkarıp, takımını, Uğurcan’ı ve 2. penaltıyı kaçıran Hosseini’yi de kurtardı!

Gecenin sorusu

Maçı kazanacak olan zirve yarışında avantaj sağlayacaktı doğrudur. Ama bu durum bile dün özlemle andığımız Atatürk’ün ‘centilmenliğini sevdiği’ sporcularda böylesi bir gerginliği gerektirir miydi?

Maçın starı

Novak diyeceğiz; sadece topu çizgiden çıkararak galibiyete direkt katkı yaptığı için değil tabi ki. Maçın genelinde kulvarındaki amansız mücadelesinin de bunda rolü oldu.

Maçın olayı

Abdulkadir Parmak’ın kırmızı kartı. Bitigen tehlikeli harekete soktu pozisyonu. Oysa ki genç oyuncunun önce topa müdahalesini dikkate alabilirdi. VAR’la gelse de 2. penaltıda Fernandes’in Hüseyin’e müdahalesi de flu...

Kısa mesaj

3 maçta 2 galibiyet halinde bile gruptan çıkma şansı varken Avrupa Ligi’ne havlu atma kararı, Trabzonspor’da Avrupa’yı hedef olmaktan çıkardı! Bu durum başarı kriteri olarak Şampiyonlar Ligi dışında seçenek bırakmadı!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...