Saygıdeğer hocam Mustafa

09 Aralık 2008, Salı 04:30
- A +

Neden Beşiktaş’a geldiğini hâlâ anlamış değilim... Televizyondaki koltuğunda otur, kimin nerede oynayacağını söyle. Aslanlar gibi bütün takımı yerden yere vur, iki İbrahim’le bu iş olmaz de, cümle alem dinlesin ve ‘Denizli bu işi biliyor’ desin. Keklik gibi seken ve alternatifi olmayan Rüştü’nün bütün hatalarını ileri geri oynatarak insanlara anlat. Sokakta seni gören, boynuna sarılıp, ‘Sen büyüksün hocam’ desin, olsun bitsin.
Eleştiriye açık olduğunu biliyorum, fakat bu kadronun başına geçecek kadar saf olduğunu bilmiyordum! 32 senedir İngiliz Ligi’ni izlediğimi biliyorsun. Beşiktaş’ı seyrederken, daha doğrusu Süper Lig’i izlerken kimyam bozuluyor. Futbol ve futbolu koruyan bir kanun çıksa, bizim lig biter! Kuralları bile eyyamla kendimize göre değiştiriyoruz. Öyle bir millet olduk ki, kime ne sorsan, ‘Akşam Erman hocaya soralım’ diyor. Futbolcusu, manav kasaptan oluşan idarecisi, müteahhit veya sanayici başkanlar bile aynı şeyi düşünüyor...
Dönelim Beşiktaş’a... Senelerce top oynadın, hem de kralını oynadın Mustafa... İbrahim Üzülmez’i, Arsene Wenger oynatsa, adamı tefe koyarsın. Nasıl bir dolduruşa gelip, bu görevi kabul ettiğini hâlâ anlamış değilim. Diyelim ki takımı ikinci yaptın. O güruh topluluk nedense seni başından sevmedi. Onları yok farzetmen, Beşiktaş’a geldiğinden bu yana yaptığın tek olumlu icraat. Mustafa, futbol özürlü bu kadroya bırak üçlü defansı, 1-9-1 oyna desen beceremezler. Herkes kendini kurtarmaya bakıyor, doldur boşalt yapmaktan acizler.
Hayatını futbola vermiş bir adam olarak Beşiktaş’ta görev yapmak istemeni hoşgörüyle karşılıyorum. Fakat, ne sen eski Mustafa’sın, ne de Beşiktaş eski Beşiktaş... Kulübü, o koskoca Beşiktaş’ı, başkanlık uğruna seyircinin kucağına attıklarından bu yana olay bitti. Ayaklar, baş oldu. Son tercihini yanlış kullandın. Sen Anadolu’da dolaşacak bir hoca değilsin. Senin Türkiye’deki takımın Galatasaray olmalıydı. Ümit ediyorum ki bana kızmadın, fakat İngilizler’in dediği gibi: It’s too late mate...

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.