ELVEDA KOBE

13 Nisan 2016, Çarşamba 23:05 Son Güncelleme: 31 Mayıs 2018, Perşembe 19:51
- A +
Bugün günlerden 13 NİSAN 2016 . Lanet olası gün geldi çattı . Sabah ne kadar dirensede geceye güneşi doğdu LA ´ de . Bu sabah hiç uyanmak istemedim  cünkü biliyorumki o yatakdan kalktığımda meslek hayatımın en duygusal günü başlayacak . Kahvemin tadı acı , iştahım ise kapalı olacak . Leyla´ mı yoksa Mecnun ´ mu ? Romeo ´ mu yoksa Juliet ´ mi daha çok sevdi bilmem ama tek bildiğim birsey varki kimse ondan çok sevmedi bu oyunu . Bugün onun sevgilisinden o ellerinin derisine işlemiş ´ Spalding ´ den ayrılma günü . Bugün son kez buluşucaklar Staples ´ ın parkesinde . İkiside bakamayacak  birbirinin yüzüne  ama nafile ayrılık günü bugün . Konuşmak isteyecek onunla bogazı düğümlenecek cıkmayacak kelimeler bırakma , bırakma diyemeyecek beni .

Kort'un her santimetresine düsürdüğü terinden , belalısı olduğu skorbord ´dan soyunma odasındaki buz kovasından , arabasını park eden vale ´den yıllardır selam verip geçtiği güvenliğinden , havlucusundan , masöründen , binlerce resmini çeken fotoğrafcısından , Kobe , Kobe , Kobe diye salonu inleten taraftarından , takım arkadaşından , hocasından ve üzerinde ´BRYANT ´ yazan soyunma dolabından artık ayrılma vakti . 20 yıldır olduğu gibi o yine saat 4 gibi Staples´a gelecek .

Ve yine her zamanki gibi jilet gibi inecek arabasından . Binlerce flash patlayacak yürümeye başladığında yüzünde . Ama o  karizmasını yine hiç bozmadan dimdik yüreyecek soyunma odasına doğru . Belki yanlız kalmak isteyecek biraz soyunma odasında son kez orada çünkü. Aklına gelecek yaşadığı anılar , şampiyonluklar daha dün gibi işte tam burada şampanyayı patlaşmıştık diyecek Boston macından sonra . Acıları aklına gelecek işte o an yüzüne bir tebessüm inecek onlarada gülüp geçecek . Soyunma dolabına bakacak derin derin sonra . Çünkü 24 numaralı forma son kez bekliyor onu orada . Hemen yanı başında duran ayakkabıları ve beyaz kolluğu . Bu sefer çok ağır gelecek 24 numarasını üzerine geçirdiğinde . 24 numara beni bu akşam sakın üzerinden cıkarma diyecek onun kulağına . Ayakkabıları yalvaracak çok sıkı bagla bizi lutfen çok sıkı hiç çıkmayalım diyecekler ayağından . Beyaz kolluğu benide al unutma bu akşam diye gözlerinin içine bakacak .
 
O artık hazır son macına O artık hazır ´Spalding ´ e vedaya . Işıklar sönecek önce Staples ´ da ve son kez ismi anons edilecek 24 numara ´KOBE BRYANT ´  inleyecek yer gök Kobe , Kobe , Kobe diye .

Ve ben orda bir köşede bitmesin , gitmesin diye ağlıyor olacağım . Elveda bana mükemmel olmayı gösteren adam , elvada  Siyah Mamba , lanet olsun  13 Nisan 2016 sana .
 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...