Aferin Cenk

25 Ekim 2011, Salı 12:00
- A +

Öncelikle belirtmeliyim ki, maçın yıldızları Cenk, Sivok ve Egemen’di. 5 Türk, 2 Alman, 2 Portekizli, 2 Avusturyalı, 2 Slovak, 2 Brezilyalı futbolcu, kulübede de ‘ben emanetçiyim’ diyen bir patron. Bizim Karadenizliler’in lahana çorbası vardır. İçinde her şey olan. Dün gece de Beşiktaş aynıydı. Bu arada patronun kim olduğunu vallahi çözemedim. 16. dakikada Q7 topa koşmuyor, mücadele etmiyor; Carvalhal ise onu sürekli ikaz ediyordu. Ama Quaresma oralı bile değil. Hatta, ‘otur yerine, sus’ diyor patrona. Carvalhal, 80 dakika kendini yedi bitirdi. Öyle goller kaçırdı ki Quaresma ve Holosko, Carvalhal’a üzüldüm. Orta sahada basan üç oyuncu ise aynı zamanda Mustafa’ya da destek oldu. Beşiktaş dün hoşuma gitti ama ilk yarı. İkinci yarı maç Mersin forvetleriyle Beşiktaş defansı ve Cenk’in arasında geçti. Televizyon kameraları topu gösteriyor ama biz çıplak gözle bakınca, Beşiktaş birçok ülkenin futbolcularının bir araya gelmesinden doğan lahana çorbası gibi görünüyordu. Belki topun dili ve oyun kuralları aynı. Oyuncular bu noktalarda anlaşıyor ama biz de anlıyoruz ki, bu takımda çoğu kimse birbirini sevmiyor.

Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın zeminine de değineceğim. Demek ki, isteyince oluyor. İki sezondur, FiYapı İnönü Stadı’nın zeminini düzeltemiyorlar. Tevfik Sırrı Gür’ün geçen hafta Fenerbahçe maçında yediği yağmuru izledik. Ama dün mükemmeldi. Tebrik ediyorum çiçeği burnunda yeni il müdürünü. Acaba FiYapı İnönü Satadı’nın zemini, Beşiktaş takımını alt üst eden Mendes gibi başka bir menacerin eseri mi?

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.