Güç birliği zamanı

10 Ekim 2011, Pazartesi 12:00
- A +

Emre Belözoğlu ’na protesto var. Islık, ‘yuh’ sesleri ve tabii ki küfür edebiyatından nağmeler. Yer Galatasaray Kulübü ’nün yeni Ali Sami Yen’i, TT Arena. Üstelik ulusal takımımızın hazırlık maçında. Yer yine TT Arena. Ulusal takımımızın 3-1 kaybettiği Almanya maçının sonrası. Bu kez Volkan Demirel, tribünlerin tacizine hedef oluyor. Emre ile Volkan ’a tahammül göstermeyenler belli. Milli maçlarda kötü oynadıkları için değil, Fenerbahçeli oldukları için hiç de hak etmedikleri tepkiler aldılar. Bu davranış biçimi, öncelikle  ulusa saygısızlıktır. Ayrıca futbolda mutlaka yapılması gereken dostluk zincirinin oluşumuna dinamit koymaktır.
Almanya karşısında forma giyen oyuncuların tümü vasatın altında kaldılar. Bu durumda sadece Volkan Demirel ’in hedef alınmasının başka açıklaması olamaz. Elbette ki bunu yapanlar genele dahil edilemez. Ama ezeli rekabet ve ebedi dostluğu isteyen çoğunluğa, zarar verdikleri de açıkça ortadadır. Aynı görüntüler İnönü, Avni Aker, Saracoğlu ya da bir başka futbol sahasında gerçekleşseydi, aynı cümleleri yazardık. Tribünlerdeki çoğunluk, huzuru bozmaya çalışan, dostluk bağlarının kuvvetlenmesi için atılan adımların önünü kesmeyi düşünen azınlığı, statların dışına atmak için, güç birliği yapmak zorundadır. Kavgasız, küfürsüz, olaysız 90 dakikalar asla ütopya değil. Spor basını, kulüp başkanları ve yöneticiler, federasyon, hakemler, tribünler ve futbolcular tehlikenin farkına varıp taşın altına el atarlarsa neden olmasın.

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.