MENÜ

Galatasaray için sadece skor

25 Nisan 2022, Pazartesi 07:14 Son Güncelleme: 25 Nisan 2022, Pazartesi 07:14
- A +

Altay, bu sezon birçok takımın yaptığını arzuladı. Van Aanholt’un arkasına sarkmak istediler Poko ile. Başarılı olduklarında, Marcao’nun alanı savunma becerisi ve pozisyon sezgileri, atakları finalize etmelerini engelledi. İkinci yarı aynı planı ters kanatta, Martin Rodriguez ile denediler. Omar sürati sayesinde koridoru kapatınca, Rodriguez ortaya yönelip şutlar denedi.

Altay çok net fırsatlar yakalayamasa da atak sürekliliği sağladı. Bu durumun en net sebebi Marcao’nun oyun dışı kalışıydı. Pulgar, Berkan, Emre Kılınç sırtı dönük top alamadı. Nelsson-Alparslan ikilisi de oyun kurmaktan çok topu savuşturma çabasına girdi. Torrent bu kez erken davranıp Cicaldau-Mohamed ikilisi ile topu ileride tutmaya çalıştı ama başaramadı.

Terim dönemi sorunları

Bu başarısızlık, ikinci yarıda tek bir pozisyon bile getirmedi doğal olarak. Maçın başında yan toplarda müthiş kurtarışlar yapan Lis, neredeyse hiç tehdit yaşamadı. Altay lig standardının üstünde oynadığı bir oyunda en azından bir puanı hak etmişti ama yeterince becerikli olamadılar. Galatasaray’ın, Fatih Terim döneminden bu yana devam eden kronik sorunu sürüyor. Zaman ilerledikçe soğukkanlı kalmak yerine, plandan uzaklaşıyorlar. Kerem’i kaçırabildikleri kadar tehditkar olabiliyorlar. Ya da kaderlerine razı oluyorlar.

Akşamın bize verdiği bir de önemli mesaj var. İzmir taraftarı -Altay/Göztepe fark etmeksizin- Süper Lig için büyük kayıp.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...