MENÜ

10 km farkla!

Abone Ol Google News
Haberin Devamı

Galatasaray hücumcuları ön alan baskısının bu kadar karşılık bulacağını tahmin etmemiş olmalı. Sadece kazanılan topların devamı üç net pozisyon sağladı. Icardi ve Kerem’in standart son vuruşları olmayınca tabela değişmedi.
Bu kadar pozisyon vermek dahi Kopenhag’ı paniklettirmedi. Tipik İskandinavlar gibi belli bir disiplinde ve taktiğe sadık kalarak devam ettiler.
Çok hissettiğimiz baskın faktör ise Molde maçında olduğu gibi fizik güç farkı oldu.
Jelert kırmızı kart görene kadar (86.2 / 96.3) 10 km daha fazla koşan Kopenhag, 90 dakikayı da öyle tamamladı! (111.7/121.3)
Galatasaray hücumcuları bu sağlam duvarı aşındıramadı. Yan topları Kopenhaglılar uzaklaştırıp, dönenler de alınamayınca atak yenileme şansı da olmadı Galatasaray’ın.
Ceza sahasına orta yerine pasın atıldığı ikinci yarıdaki belki de tek pozisyonda Boey’in golü, savunma dengesinin bozulduğu anda da Tete’ninki geldi.
Oysa ki Zaha’yı, sırtına savunmacı binmeden ya da Tete’yi ceza alanına daha yakınken topla buluşturabilmek, Icardi’ye de uygun vuruş şanslarını yaratabilirdi.
Galatasaray, taraftarının müthiş itici gücüyle, 1 puana razı oldu. Şampiyonlar Ligi macerası başlarken şüphesiz bu 90 dakika için haneye 3 puan yazılmıştı. Hesap ilk maçta şaştı.
Galatasaray’ı çok zorlu bir yolculuk bekliyor.

YORUM YAZ