Zaman verilirse İsmail Yüksek yıldız olur

09 Mayıs 2020, Cumartesi 06:58 Son Güncelleme: 09 Mayıs 2020, Cumartesi 09:36
- A +

İsmail, zaman zaman 8, zaman zaman da 10 numara oynayabilen bir orta saha oyuncusu. Gelişime açık, karakterli ve çok çalışkan bir futbolcu. Eğer gençlere inanan bir teknik adama rastlar ve yeterli zaman verilirse, yıldız olmaya da aday.

Fenerbahçe’nin genç yıldız adaylarından biri olmaya aday olan İsmail Yüksek, Gölcükspor’daki hocası Taner Gülleri’nin deyimiyle Türkiye’de 1999 doğumluların en iyisi. Bir başka isim Sancaktepe Sportif Direktörü Yakup Ateş‘e göre de, zaman verilirse yıldız olacak bir oyuncu. Gelişmeye çok açık, karakterli ve çalışkan bir oyuncu. Tam bir orta alan oyuncusu ve zaman zaman 8, zaman zaman da 10 numara oynatılabiliyor. Her iki mevkiide de başarılı. Asla bir 6 numara değil bunun altını çizelim. Ofansif oyunu dikine oynamayı seviyor. Bir başka önemli özelliği kafa toplarındaki hakimiyeti.


Mert ve Hakan karışımı...

Gölcükspor formasıyla 4 kafa golü attı. İleriye dönük iyi bir yatırım olarak önemli olan gençlere inanan, şans veren bir teknik adamla çalışması... Tabii ki 3. Lig’den gelip Fenerbahçe formasını giymek, bunun ağırlığını taşımak kolay değil. Ama kişilik ve kalite olarak formayı alacak kapasiteye sahip. Daha iyi anlatabilmek için örnek vermek gerekirse; Sivasspor’un iki yıldızı Mert Hakan ve Hakan Arslan’ın karışımı diyebiliriz.

‘Çocukluk hayali gerçek oldu’

Fenerbahçe, genç değerlere yatırım yapma hedefi çerçevesinde 3. Lig 3. Grup’ta Gölcükspor’da forma giyen ve birçok Süper Lig ekibinin de hedefinde olan İsmail Yüksek’i 5 yıllığına kadrosuna kattı. Transferle ilgili Gölcükspor Başkanı Hüseyin Çardak, Ajansspor’a, “İsmail koyu bir Fenerbahçe taraftarı ve bize ‘Benim çocukluk hayalim Fenerbahçe’de forma giymekti, hayalimi gerçekleştirmeme izin verin’ dedi. Biz de onun önünü açtık” diye konuştu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...