MENÜ

Kurguda üstün olan kazandı

22 Kasım 2021, Pazartesi 07:55 Son Güncelleme: 22 Kasım 2021, Pazartesi 07:55
- A +

Derbi beklendiği gibi gergin başladı. İlk yarıda şimdiye kadar oynanan maçlarda en çok sarı kart gösterilmesi ve iki teknik adamın da bundan nasibini alması bu gerginliği teyit etti. Fenerbahçe 4’lü savunmayı bu sezon ilk defa denediği maçta teknik kalitesi yüksek orta alanıyla rakibin baskısını kırmayı planlamıştı. Ancak oyuna baskılı başlayan pres yapıp top kapan Galatasaray aradığı golü şık bir oganizasyonla buldu. Ama golden sonraki bölümde Fenerbahçe önde baskı yaptı ve kaptığı toplarla da beraberliği aradı. Bu sezon Periara’nın gözüne giremeyen iki isim İrfan Can ve Mesut Özil yapımı bir kontratak golü Fenerbahçe’ye deplasmanda nefes aldırdı. Temposu yüksek ve belli bölümlerde oyunlarını birbirlerine kabul ettiren iki takım soyunma odasına beraberlikle gitti.

İnadından pişmandır

İkinci yarı Fenerbahçe oyun kurgusu açısından üstün olan taraftı. Aslında Periara doğru orta alanını bulmuştu. Şimdiye kadar niye inat ettiğine de pişmandır. Ancak işler iyi giderken 70’te iki kiritik isim İrfan Can ve Sosa ’yı oyundan aldı. Portekizli hoca buna sebep yorgunluğu gösterebilir ama bana göre sahada rakibi tehdit edebilecek tek isim Mesut kaldı o da gerçekten yorulan isimdi bana göre.

Kim’in kademeleri

Galatasaray, Diagne ve Taylan hamlesiyle güç dengesini lehine çevirmek istedi. Ancak temposu yüksek karşılaşmada ev sahibi iki defa Van Anholt ’un asisti ile gole çok yaklaştı ama Kim müthiş kademeler yaptı. Fenerbahçe Valencia’yı aradı. Ekvadorlu olsaydı bu futbolla 3 puana daha yakındı. Tabi ki Galatasaray’ın zaman zaman dalgalı ama etkili futbolunda genç kaleci Berke’nin kurtarışlarını unutmayalım. 10 kişi kalan Fenerbahçe için kalan bölüm doğal olarak skoru korumaya dönük geçti. Fakat Crespo’nun muhteşem golü zaferi getirdi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...