MENÜ

Kriz fırsata çevrilebilir

04 Haziran 2020, Perşembe 06:58 Son Güncelleme: 03 Haziran 2020, Çarşamba 21:47
- A +

Bazı dönemler vardır işler sarpa sarar. İşte dünyamız, ülkemiz öyle bir dönemde. Ekonomik, ruhsal, sosyal anlamda insanlar, kurumlar bu belirsiz ortamda çıkış arıyor. Böyle dönemleri iyi değerlendiren, krizi fırsata çeviren kurumlar normalleşme yakalandığında rakiplerine fark atar. Şu anda gelişmelere bakarsak Galatasaray için ortam aynen böyle. Ligin kalan 8 maçında ciddi bir şampiyonluk adayı. Görünen o ki bir Avrupa kupası bileti cebinde. Önemli olan gelecek sezon planlaması.

Bütçeyi rahatlatacak

Kadrodaki önemli isimlerin satışı bütçeyi rahatlatabilir. Diagne ve Belhanda gibi sorunlu oyuncular satılırsa rahat bir nefes alınır. Gelen haberler umut verici, kulübün yüzünü güldürecek nitelikte. Üstelik bu oyuncuların maliyetlerinden kurtulmanın yanı sıra verimsiz olmaları nedeniyle bir anlamda bir taşla iki kuş vurulmuş olacak. Ayrıca Babel’in Galatasaray performansına baktığmızda, dokunun uyuşmadığını gördük. Ama şu bir gerçek ki, Babel’in şöhreti nedeniyle alıcısı mutlaka olacaktır.

Tercihleri Galatasaray

Öte yandan Luyindama, Maicon ve Telles’ten gelme ihtimali olan önemli paralarla Galatasaray’ın eli çok rahatlar demek mümkün. Burada Fatih Terim, Onyekuru ve Lemina’yı, hatta ikinci yarı performansıyla Seri’yi de elinde tutmak ister diye düşünüyorum. Bu oyuncuların kiralık olması bana göre sorun olmaz. Niye derseniz, artık Avrupa kulüpleri de mali kriz içinde ve oynatmayacağı, kiralık düşündüğü isimleri gözden çıkarıp giderlerini düşürmek niyetindeler. Adı geçen isimlerin bildiğim kadarıyla ilk tercihleri Galatasaray, çünkü mutlu olduklarını biliyoruz.

Sürpriz gençler olabilir

Takımdaki yerli ve yabancı kemik isimlerle beraber Terim’in altyapıdan çıkaracağı sürpriz gençler olacaktır. Ayrıca Mert Hakan, Emre Kılınç ve Oğulcan gibi bonservisi elinde olan futbolcuların katılımıyla yeni sezon için hem genç hem de rekabet gücü yüksek, iddialı bir kadro oluşturmak mümkün. Şu anki teoriyi pratiğe çevirebilirse, Galatasaray bu kriz ortamını fırsata çeviren en rahat kulüplerden biri olur.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...