Dorukhan elde tutulmalı

08 Nisan 2020, Çarşamba 06:58 Son Güncelleme: 07 Nisan 2020, Salı 22:31
- A +

Dorukhan Toköz, Eskişehirspor’dan Beşiktaş’a geldiğinde geleceğe dönük bir yatırımdı. Ama genç futbolcu, çok çalıştı hocasının gözüne girdi ve aldığı formayı sakatlanana kadar kimseye vermedi. Üstelik bu performans onu A Milli Takım’a kadar yükseltti. Yani göz kamaştıran bir çıkıştı bu kadar kısa sürede... Ancak tam zirvedeyken yaşadığı talihsiz sakatlık bir anlamda kariyerine önemli bir darbe vurdu. Şu anda sakatlıktan döndü ve ileri bir tarihte ligin başlaması durumunda Beşiktaş formasını giyebilecek durumda olduğunu düşünüyorum. Ancak son gelişmeler bana göre daha düşündürücü. Bu konuyu analiz ettiğimizde kafalarda önemli soru işaretleri olduğunu görüyoruz.

Perde arkasında yaşananlar var

Bir kere Beşiktaş Kulübü’nün yayınladığı bildiride menaceri Nejdet Ergezen’i hedef alan cümlelerden başlamak isterim. Adı geçen menacer, dün bu işe başlayan bir isim değil oldukça tecrübeli. Futbolcusu hakkında neler söyleyeceğini ve söylediklerinin nereye gideceğini bilecek kadar deneyimlidir. O zaman burada yani perde arkasında bazı gelişmeler olduğunu gösteriyor. Muhtemelen Beşiktaş Kulübü, sakatlıktan çıkan oyuncusunun sözleşme uzatmasında ücret konusunda tatmin edici bir teklif sunmamıştır.

Böyle yerliler kaybedilmemeli

Necdet Ergezen, bu mevkide oynayan yabancı isimlerin ücretlerini baz alıyor... Ve yabancı isimlerin yaşları oldukça ileri ya da Elneny gibi kiralık. Şimdi sizin elinizde kendini kanıtlamış 23 yaşında bir değer olunca ister istemez bu kıyaslamaları yapmanız doğal. Şu anda futbolun durduğu ve kulüplerin ekonomik çıkmazda olduğu dönemde Beşiktaş’ın özellikle orta alan planlamasında yapması gereken böyle yerli isimleri elinde tutması akılcı olanı.

Fatih Aksoy’la beraber...

Yeni sezonda orta alana Dorukhan ile birlikte Sivasspor’da kiralık oynayan hazır genç ve pişmiş Fatih Aksoy’u koyarsınız en az 5-6 yıl bu bölgeyi sağlama alırsınız. O nedenle kulüp, Dorukhan ve menacerinin söylemlerine bakarak çıkarttığım sonuçlar şunlar olabilir. Önce menacer ve Dorukhan tarafına bakarsak söylemler iyi polis-kötü polisi mi oynuyorlar ya da tavşana kaç, tazıya tut durumu gibi bir strateji mi izleniyor. Kulüp tarafından bakarsak önce bir nabzı yoklandı olmadı sert bir üslup kullanıp bir adım öne geçerek oyuncu üzerinde psikolojik baskı yaratıp bir başka kulübe gitmesini önlemek... Tabi ki bütün bunlar benim gelişmelerden çıkardığım bir analiz... Bekleyip göreceğiz...

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...