MENÜ

Çalımbay'ın planını Güven bozdu

03 Ekim 2021, Pazar 09:32 Son Güncelleme: 03 Ekim 2021, Pazar 09:32
- A +

Beşiktaş yorgundu ve önemli eksikleri vardı, önemli mazeretleri bulunuyordu Sivasspor maçı öncesi. Ancak Sergen Yalçın bütün bunlara rağmen farklı bir 11 sahaya sürdü. Gerçekten de formda Sivasspor karşısında böyle cesur bir tercihi kimse beklemiyordu. İlk yarıda genel anlamda mücadelesi çok, pozisyonu az bir maç izledik. Bu yarıda benim aklımda kalan Güven Yalçın’ın jeneriklik nefis voleyle attığı goldü. Bir başka akıllarda kalan olay Sergen Yalçın’ın kırmızı kart görmesiydi.

Beşiktaş etkisizleştirdi

Oyun anlamında birbirine baskı uygulayan iki ekip de bol pas hatası yaptılar. Rıza Çalımbay sakat olan Fajr’ın yerine Azubuike'ye şans verdi. Ancak kanatları güçlü Sivasspor’u, Beşiktaş iyi kapatarak ilk yarıda etkisizleştirdi. Konuk ekip orta sahada Fajr'ın eksikliğini fazlasıyla hissetti. Özellikle Hakan Arslan’la iyi bir ikili olarak Yiğidolar’ın orta alanda fark yaratan ismiydi. Rıza Çalımbay Beşiktaş’ın kadrosu ne olursa olsun oyun mentalitesinden vazgeçmeyeceğini bildiği için kontrollü savunma futbolunu tercih etti.

Rıdvan'ın çabası...

Ama dün Dolmabahçe’de, Çalımbay’ın planlarını bozan isim Güven Yalçın oldu. Yerli Suarez biri vole diğeri kafa ile iki nefis gole imza attı ve gecenin yıldızı oldu. Özellikle ikinci golde Rıdvan’ın çabası ve enfes ortası görülmeye değerdi. Milli takıma çağrıldığını öğrendikten sonra çıktığı karşılaşmada Rıdvan’ın kendi kalesine gol attıktan sonra yaptığı asist genç futbolcu için büyük moral oldu. Sivasspor dün gece yapamadığı ya da Beşiktaş’ın yaptırmadığı vitesi yükseltemedi bir türlü. Oysa Beşiktaş’ı bu kadar eksikle yakalamışken daha etkili daha baskın daha çok gol pozisyonu bulan bir Sivasspor beklerdim. Oyunun sonlarında Pedro Enriqe’nin kaçırdığı mutlak golden sonra Sivasspor’un puan umutları da bitti. Beşiktaş zor geçmesi beklenen 90 dakikada zorlansa da genç yıldızlarıyla gülen taraftı…

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...