MENÜ

Başakşehir tutu kaptı

29 Temmuz 2022, Cuma 10:07 Son Güncelleme: 29 Temmuz 2022, Cuma 10:07
- A +

Başakşehir, İstanbul’da yenemediği rakibini İsrail’de devirmek ve turu geçmek için bilenmişti. İlk maçtaki 11’den iki değişiklik yapan Emre Belezoğlu baskı yapmayı seven ve yapabilen Netanya karşısında sabır futbolunu tercih etti. Panik yapmadan kontrollü bir oyun anlayışı hakimdi ekibimizde. Çünkü oldukça tecrübeli oyunculardan oluşan kadroya sahip Başakşehir klas ve kalite olarak Netanya’dan daha iyi bir takım olduğu tartışma götürmez gerçek. Bu kez erken gol temsilcimizden geldi ve 9'da 1- 0 öne geçtik. 

İlk yarıda her şey istediğimiz gibi geçti

Orta alanda kaptan Mahmut ve Biglia ikilisi oyunu iki yönlü organize ederek rakibin baskısına rahatlıkla cevap verdiler. Rakip ilk maçta olduğu gibi Twumasi ile tehlikeler yaratmaya çalış. Öne geçmenin rahatlığıyla tempoyu düşürüp oyunu soğutunca rakibin havaya girmesine izin vermedi Başakşehir. Havanın sıcak olması nedeniyle yaş ortalaması yüksek takımımızın bundan etkilenmemesi için kontrollü oyun doğru bir tercihti. Rakip baskılı gözükse de pozisyon vermediğimiz ilk yarıda her şey istediğimiz gibi gitti.

Kontrolü bırakmadı

İkinci yarının başında Maccabi Netanya beklediğimiz baskıyı yaptı, 49'da da gole çok yaklaştılar ama Twumasi'nin boş kaleye kaçırdığı pozisyon Başakşehir'in şansı oldu. Turuncu-Lacivertliler kontrollü oyununu bu devrede de sürdürdü, Maccabi Netanya'nın hızını kesmeyi yine bildi. Temsilcimiz savunma oyununu iyi oynamayı sürdürürken hızlı hücumlarda goller aradı. Oyunun hücum kısmında etkili olamadılar, stres son ana kadar devam etti. Emre Belözoğlu'nun ekibi skoru artırıp oyunu koparma fırsatını bulamasa da ur için gerekli olan galibiyeti normal sürede almasını bilip bizleri bizleri sevindirdi, Türkiye'ye turla döndü.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...