Çok formsuz!

06 Aralık 2008, Cumartesi 04:30
- A +

Hakem Aytekin Durmaz’ın, avantaj kuralını hiçe sayarak verdiği faul kararı sonrası, Caner’in sol taraftan kullandığı serbest atış, ceza sahası içinde, altı pasın az ilerisindeki Fatih Yiğen’e kadar geldi. Top da, tıpkı pozisyon gibi hareketliydi. Bu nedenle Fatih, haklı olarak kontrolü hiç denemeyip, yuvarlağı hemen rakip kaleye yönlendirdi. O sırada, doğruyu yaparak topla aynı paralelde hareket halinde olan Volkan, ters ayak üzerinde enselendi. Normalde gol olmalıydı yani bu son saniye hareketi. Olmadı. Çünkü Volkan, cüssesine ters orantılı bir refleksle dezavantajını ortadan kaldırmayı becerip, filelere gitmekte olan topu son anda çeldi. Az sonra da hakemin bitiş düdüğü geldi. Evet, hepsi  budur! Koskoca ilk yarı, böyle geçti...
İkinci yarıya, Fenerbahçe biraz hareketli girince, Denizlispor iyice kabuğuna çekildi. Sonra Emre ile Deivid girdi.. Ve ilk girenin mükemmel golü geldi. İkinci giren de gol attı ancak, onun gol olduğunu anlamak için çizgide durmak değil, uzunca bir süre futbol oynamış, meleke kesmiş olmak gerekirdi...
İlk, yani sayılan golden sonra, bu kez misafir geri çekildi. Sanki karşılarındaki son üç haftada 10 gol yiyen takım değil, Dinamo Kiev’di!
Sayılmayan golün, biraz sonraki satırla ilgisi yok. Acaba Kazım mı, Alex mi, Güiza mı, Roberts mi, yoksa hakem Aytekin Durmaz mı, sahadakilerin en verimsiziydi!
Peki, Emin 27 dakika içinde rakip takımı allak bullak edecek kadar formdayken, neden ilk onbirde değil de, kulübedeydi!

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.