Zafer için parola 10 numara

29 Ekim 2018, Pazartesi 02:04
- A +

Beşiktaş, gerek saha içi gerek saha dışında son 4 sezonun en dağınık dönemini yaşıyor. Sahada işler iyi gitmediğinde küçücük sürtüşmeler bile koca problemlere dönüşebiliyor.

Genk mağlubiyetinden ziyade ortaya konan futbol endişe vericiydi doğrusu.

Kaleci Karius’tan başlayarak Quaresma’ya kadar uzanan eleştiri bombardımanları bu işin fıtratında var maalesef.

Beşiktaş için krizden çıkışın yolu fabrika ayarlarına dönmekten geçer. Elbette bunu sağlayacak olan başta Oğuzhan olmak üzere sahadaki aktörler.

Ciddi düşüş var...

Takımın total olarak ciddi bir form düşüklüğü var. Mesele Atiba oynadı, Medel oynadı meselesi değil...

Beşiktaş’ın sorunu, Ocak ayında güçlü bir santrfor alırsa çözülür. Güneş’in takımlarına dikkat ettiğinizde genelde santrfor odaklı oyunların oynandığını görmek zor değil. Bunu çözmenin yolu Love’un, Larin’in haftalık performanslarından değil, güçlü bir santrfor transferinden geçer.

Forvet arkası önemli

Her şeye rağmen Beşiktaş ligde hala yarışın güçlü favorilerinden biri.

Çaykur Rize’ye karşı cezalı Lens’in yerine Gökhan Töre’ye fırsat verilebilir. Atiba-Medel’in orta sahada, Oğuzhan-Töre- Quaresma’lı forvet arkası topun kıymetini bilirse santrforda Love oynamış, Larin oynamış çok fark etmez.

Zira santrforların değil forvet arkasının ne oynayacağı artık önemli Beşiktaş için. 

Ön plana kim çıkar?

Rizespor’un 10 numarası Boldrin tam bizim ligimizin oyuncusu. Takımını ön alana yerleştiriyor ve tüm ince işleri organize ediyor.

Beşiktaş’ta ise Quaresma ile Oğuzhan’ın Genk maçındaki ıslıkların ardından ekstra oynaması sürpriz olmaz. 

Kısa mesaj

Beşiktaş geçmiş yılların tersine savunmasında ciddi açıklar veriyor ve kolay gol yiyor. Roco bu seviyenin stoperi değil, ama Vida da uçmuyor.

Rizespor’un Beşiktaş’tan az gol yemiş olması sanırım durumun vehametini anlatıyordur.  

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.