Valbuena mucizesi

09 Kasım 2018, Cuma 06:14
- A +

Valbuena Fenerbahçe’nin sorunu mudur, yıldızı mıdır sorusu sanırım son bir yılda yaşanan çalkantıların temeli olmasa da önemli ayaklarından biridir. Koeman, Cocu’nun yardımcısı. Beraber yola çıktılar, birlikte hareket ettiler. Ama görünen o ki aynı fikirleri paylaşmıyorlarmış. Derbiden başlayarak Fenerbahçe’nin yeni bir antrenörü varmış gibi hissettirmeyi başardı en azından. Valbuena’yı Fenerbahçe’nin sorunu olmaktan çıkarıp yıldızı yapmayı başarabilirse, -ki bu konuda çok mesafe kat ettiğini görmek mümkün- bence Fenerbahçe’nin çok önemli bir pürüzünü gidermi∫ olacak. Anderlecht kar∫ısında Valbuena’nın hücumdaki en önemli seçenek olması maçın anahtarıydı. İlk yarıda topu Anderlecht’e bırakmak iyi bir fikir değildi. İkinci yarıda da bu durum çok değişmedi ama anlayış değişti. Önde baskı yapıp kazanmak ve Valbuena ile topun kıymetini bilmek 2- 0’lık galibiyeti getirdi.

Gecenin sorusu

Valbuena bundan sonra 11’in değişmesi olabilecek mi?

Maçın starı

Valbuena 1 gol 1 asistle gecenin göstermesi. yıldızıydı.

Maçın olayı

Koeman’ın derbiden sonra Anderlecht maçınca da Valbuena ile başlama cesaretini göstermesi.

Kısa mesaj

Derbide iyi iş çıkaran Fenerbahçe için Avrupa Ligi kolay vazgeçilecek bir kulvar değildi. Anderlecht galibiyeti pozitif anlamda sezonun kırılma noktası olmaya aday.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.