MENÜ

Topu göstermeden...

02 Kasım 2020, Pazartesi 06:58 Son Güncelleme: 02 Kasım 2020, Pazartesi 01:35
- A +

Beşiktaş geçen hafta Denizlispor maçından bu yana tatmin edici bir futbol oynuyor. Malatyaspor karşısında Sergen Yalçın’ın Oğuzhan tercihi sürpriz gibi görünse de merkezde top kaybetmemek ve çok çabuk geri kazanmak Beşiktaş’ı hep diri tuttu. Bu sayede Beşiktaş ilk yarıda yüzde 77 topa sahip oldu, maçı da yüzde 69 ortalamayla bitirdi. Malatyaspor ise koca ilk yarı boyunca sadece 1 kez Beşiktaş ceza sahasına topla girebildi. Larin’in sol kenar oynaması kulağa hoş gelmiyor olsa da iki haftadır o koridor Kanadalı forvetin yardımıyla çok iyi işliyor. Ghezzal’in kısa ortasını gole çevirerek Beşiktaş’a 3 puanı getiren isim oldu. Dorukhan’ın merkeze kattığı enerji Beşiktaş’ı ateşleyen önemli bir faktördü. Oğuzhan’ın açıklarını kapattı, Atiba’ya destek oldu, tüm takımı öne itti. Malatyaspor’un ise Beşiktaş’a karşı oynadığı şeye futbol demek zor. Rakip ceza sahasına girmek bir yana orta sahayı geçmekte bile zorlanan Malatyaspor’un futboluna kendi santrforu Tetteh’in isyanı son derece haklıydı.

Gecenin sorusu

Oyunu elinde tutan Beşiktaş’ta 86’da oyuna Necip giriyorken Adem Ljajiç’in yüzü kızarmış mıdır?

Maçın starı

Dorukhan, Beşiktaş orta sahasına büyük dinamizm kattı, kazandığı topları doğru kullandı takımının ön sahaya taşınmasına yardım etti.

Maçın olayı

Malatyaspor’un koca ilk yarı boyunca sadece 1 kez, 82. dakikaya kadar 2 kez Beşiktaş ceza sahasında topla buluşması.

Kısa mesaj

Beşiktaş, Denizli maçından bu yana futbolunu geliştiriyor. Fakat oyun pratiğine ihtiyaçları var. Zira Başakşehir, Fenerbahçe, Kasımpaşa, Alanya maçları geliyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...