MENÜ

Siyah-Beyaz!

08 Şubat 2021, Pazartesi 06:58 Son Güncelleme: 08 Şubat 2021, Pazartesi 09:12
- A +

Türk antrenörlüğünün son dönem yükselişi ülke futbolu adına sevindirici bir gelişme elbette. Dün gece Sergen Yalçın’ın, takımı 21. dakikada 10 kişi kalmasına rağmen oynattığı cesaretli ve ofansif futbol alkışı fazlasıyla hak ederken, İsmail Kartal’ın eksik rakibine karşı kazanmayı değil beraberliği düşünmesi dikkat çekiciydi. Beşiktaş, uzatmalarla birlikte neredeyse 75 dakikayı eksik oynamasına rağmen Josef De Souza önderliğinde oldukça baskın bir futbol sergiledi. 8 günde 3. maçlarını oynuyor olmalarına rağmen Souza, Wellinton, Rosier, Vida, Ghezzal ve Larin iki kişilik performans gösterdi. Gecenin beyaz tarafından her türlü olumsuzluğa rağmen futbolundan ödün vermeyen Sergen Yalçın, siyah tarafındaysa bir kişi fazla oynamasına rağmen oyunun momentumunu eline almak için hamle yapamayan İsmail Kartal vardı.

Gecenin sorusu

Hakemlerin faul standardı ne zaman oturacak? Formadan çekme orta sahada olunca faulse, ceza sahasında olunca penaltı değil midir?

Maçın starı

Beşiktaş 10 kişi kaldıktan sonra Josef De Souza iki kişilik oynadı. Rakibe baskı yaptı, top taşıdı, savunmaya koştu, gecenin yıldızı oldu.

Maçın olayı

N'Sakala’nın 21’de atılmasına rağmen Konyaspor’un rakip ceza sahasında sadece 2 kez topla buluşması ve tek bir şut atmadan ilk yarıyı bitirmesi.

Kısa Mesaj

Beşiktaş iki maç aradan sonra kazanınca ligin zirvesinde 3 takım 48 puanda buluştu. Nefes kesici bir yarışı izleyecek olmak keyif verici doğrusu


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...