MENÜ

Sabırla yükseliyor

25 Aralık 2020, Cuma 06:58 Son Güncelleme: 25 Aralık 2020, Cuma 06:58
- A +

Derin ve kapalı savunmaları açmak zor iştir. Beşiktaş 0-0’ı etkisiz ama sabırlı oynadı. Ghezzal çok top kaybetti, ekstra geri koşular takımı yordu. Zira Ankaragücü’nün planı kontratak üzerine kurulu olduğundan bu kayıplar Beşiktaş kalesinde pozisyon oldu. O yüzden Ankaragücü sadece ilk yarıda Beşiktaş’tan çok daha fazla şut denedi. Sergen hocanın 0-0 planı sabır üzerine kurulu. Aynı şeyleri yap, başarısız ol ama yine yap. Sonra golü bir duran toptan bul ve rakibin zaaflarına oynamaya devam et. Beşiktaş ilk golü Erzurum’a bir duran toptan 59’da atmıştı, Ankaragücü’ne de 61’de bir duran top golü attı. Ama golden sonraki senaryo biraz farklıydı. Erzurum 1-0’dan sonra çıkmıştı, Ankaragücü oyunundan neredeyse ödün vermedi. Arkada boşluk bırakmadı, temkinli hücum etmeye devam etti. Bu maçın ana fikri Beşiktaş’ın ilk 1 saatte gol bulamasa bile sabırla aynı oyunu oynamaya çalışması ve başarılı olana kadar denemesi.

Gecenin sorusu

Rosier, sakin kaldığı zaman takımın en faydalı oyuncusu olduğunun farkında mıdır? Zira doğru kademelerle savunmada harika iş çıkardı.

Maçın starı

Konya ve Gaziantep maçlarından sonra topa tutulan Vida, Erzurum’dan sonra Ankaragücü’ne de güzel bir duran top golü atarak gecenin yıldızı oldu.

Maçın olayı

Beşiktaş'ın ilk yarıda yüzde 72 topa sahip olmasına rağmen 0/2 yani tek bir isabetli şut atamaması.

Kısa mesaj

Yarıştan koptu denen Beşiktaş son 6 haftada 5 galibiyet aldı. Galatasaray derbisine kadar fikstürü avantaja çevirebilirse yarışta güçlü durur.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...