MENÜ

Mohamed müthiş ilerliyor

28 Şubat 2021, Pazar 06:58 Son Güncelleme: 28 Şubat 2021, Pazar 06:58
- A +

Fatih Terim Kasımpaşa maçından bu yana kullandığı Etebo-Fernandes- Emre’li orta saha kurgusunun üzerine pratik yapmaya devam ediyor. Galatasaray geçen hafta Alanya’ya karşı sezonun en kötü futbol kesitlerinden birini sergilemiş olsa da hocanın Erzurum’a karşı aynı merkezdeki ısrarı dikkat çekiciydi. Zira bu üçlünün üç maçtaki performansı birbirinden farklıydı. Galatasaray Yedlin sayesinde ilk yarı hep sağ kanattan gitti. Fakat Luyindama tarafından seri hatalar geldikçe baskıyı hissetti. Mostafa Mohamed parlak bir kariyer bekliyor. Falcao’nun Avrupa’ya ayak bastığı Porto günlerini anımsatıyor. Bulduğunu atıyor, uzak olanı kovalayıp kendine pozisyon yaratıyor. Üst düzey bir santrforun yapması gereken ne varsa yapıyor. Galatasaray’da Arda’nın her geçen hafta oyuna yaptığı katkı artıyor. Futbol zekasını kullanıyor, önde top tutuyor, 3. bölgedeki pas kalitesini yükseltiyor.

Gecenin sorusu

Orta sahalar oyundan düşmüşken Alanya maçında ilk değişikliğini 79’da yapan Fatih Terim, Erzurum’a karşı neden 72’ye kadar bekledi?

Maçın starı

Mostafa Muhammed geldiği günden beri rakip kaleleri çektiği 8 şuttan 5 gol çıkardı. Ona belki de büyük kapılar açacak Galatasaray serüveni müthiş ilerliyor.

Maçın olayı

Maçın ilk yarısında sadece 6 faulün yapılması. (Galatasaray: 3- Erzurum: 3)

Kısa mesaj 

Galatasaray tam 8 maçtır üst üste kazanıyor. Hatay deplasmanına kadar dişine göre bir fikstür oynayacak.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...