Hak ederek...

Abone Ol Google News

Derbilerdeki gerginlik seviyesi artık alıştığımız bir durum. Ne var ki, henüz 13. dakika dolduğunda 7 faul yapılırken, karşılığında 4 sarı kart çıkmıştı bile. Üstelik iki tane de sert faul atlanmıştı. Djiku’nun 21’de Torreira’ya yaptığı faulün ardından ikinci sarıdan atılması hakem Arda Kardeşler’in derbinin önüne geçeceğinin habercisi gibiydi. Fenerbahçe için derbide en kötü senaryolardan biri gerçekleşmiş olsa da Fred ve arkadaşları ortaya çok büyük bir karakter koydu.

Haberin Devamı

Hiç geri adım atmadılar, Galatasaray’a karşı baskı dozunu hiç düşürmediler. Hatta savunmada kazandıkları topları o kadar hızlı Muslera’ya kadar getirdiler ki, Fred karşı karşıya kaldığı pozisyonda vuruşunu daha sakin yapsa tabelayı çok daha erken değiştirebilirdi. Galatasaray, Karagümrük maçının ilk yarısında sezonun en kötü futbollarından birini oynamıştı. Ne var ki, dün gece 10 kişi kalmış Fenerbahçe’ye karşı 90 dakika boyunca sergiledikleri performans sanırım sezonun en kötüsüydü. Torreira ile Kerem Demirbay’a Szymanski’den gelen ekstra baskı Galatasaray’ı oyun kurulumunda hiç beklemediği yerden vurdu.

Haberin Devamı

Neredeyse yere yatmadı

Üstelik Çağlar ile Oosterwolde, Icardi‘yi nefis savunarak tüm takımla Arjantinli’nin bağını kestiler. Fenerbahçe sahada 10 kişi kalmış olmasına rağmen sahanın her bölgesinde topa baskıyı kusursuz yaptı, Galatasaray’a neredeyse hiç net gol pozisyonu vermedi. Livakoviç neredeyse yere yatmadan maç bitirdi. İsmail Kartal ve futbolcuları derbiden önce küçük bir umuda sarılmışken şimdi o umut büyüdü. Şayet Fenerbahçe son hafta İstanbulspor’u yener, Galatasaray Konya deplasmanında puan alamazsa İsmail Kartal’ın umudu gerçekleşebilir. Aksi halde 1 puan bile Galatasaray’ı şampiyon yapar.

YORUM YAZ