Dönüş hikayesi

Abone Ol Google News

Beşiktaş için kayıp bir sezon yaşandığına şüphe yokken Türkiye Kupası sadece camianın prestiji için değil aynı zamanda yeni hocanın ve kadronun sezona başlama tarihini belirleyecekti. Serdar Topraktepe’nin Abdullah Avcı’yı çok iyi çalıştığı açıktı, ne var ki Onuachu çok önlem alınacak gibi değildi. Necip orta sahada Onuachu’yu öyle bir kaçırdı ki, daha doğrusu 2.01’lik dev santrfor öyle bir vücut çalımıyla taça attı ki önünde boş bir koridor kaldı.

Haberin Devamı

Colley’in hamle yapmak yerine geri kaçması ortaya jeneriklik bir gol çıkardı. Bu golün dışında Trabzonspor’un Beşiktaş kalesine gelmemesi ilginçti. Beşiktaş, Ghezzal ile iki frikikten yararlanamadı, bariz gol şansı denebilecek pozisyon üretmekte zorlandı ama hep önde oynayan, rakip kaleye giden taraftı. Beşiktaş’ın son aylardakinden farklı bir iştahının olduğu çok netti. Kesinlikle Trabzonsporlu meslektaşlarına oranla kupayı çok daha fazla istiyorlardı. Nitekim devrenin bitimine saniyeler kala gösterdikleri iştah bir penaltı getirdi.

Musrati fark yarattı

Haberin Devamı

Muleka ikinci yarıda harika bir asist yaptı, Salih golü attı. Elbette herkes bunu hatırlayacak ama öncesinde Gedson’un topu yüksek enerjiyle getirmesi en az gol kadar değerliydi. Beşiktaş, yenik başladığı finalde harika bir dönüş hikayesine imza attı. Muleka kariyerinin en iyi asistlerinden birine imza atarken, Al Musrati geldiğinden beri en iyi performansını gösterdi. Semih’in sakatlığı ne kadar ciddi bilinmez ama Aboubakar’ın oyuna girişinin Beşiktaş adına büyük bir kırılmaya sebep olduğu aşikar. Önde top tutamadığı için herkesi geri koşturan Kamerunlu kornerde Meunier’i savunamadığı için takımının yediği golde pay sahibiydi. Ne şanslı ki, sahanın en iyilerinden Al Musrati son saniyede Pepe’nin hediyesini gole çevirdi de Aboubakar günü kurtardı.

YORUM YAZ