MENÜ

Bu sezonun en zorlusu

29 Ağustos 2021, Pazar 09:47 Son Güncelleme: 29 Ağustos 2021, Pazar 09:47
- A +

Vitor Pereira ve Fenerbahçe için sezon harika başladı. Sağ kenar ve sol kenar oyuncularının performansları istenen seviyeye ulaşmasa da Pereira, Helsinki maçından başlayarak Muhammed, Arda Güler ve Fatih Yiğit gibi gençlerle tüm camianın duygusunu değiştirdi. Sanırım uzun zamandır Fenerbahçe’nin aradığı duygu da buydu.

Amaçları direkt hücum

Bugün rakip Altay. Mustafa Denizli ve oyuncuları topla oynama yüzdesini kafalarına takmadan direkt hücumun incelikleri üzerine çalışıyor ve bunda da başarılı oluyorlar. İlk hafta Kayseri’ye karşı yüzde 38 topla oynamaya karşın rakip ceza sahasında 40 topla buluşma rakamına ulaşıp 3 gol attılar. Alanya deplasmanında bu rakamı 48’e çıkararak 4 gole ulaştılar. 5’li savunma merkezinde 40 yaşındaki İbrahim Öztürk’ün tecrübesinden faydalanıp alan daraltarak rakibi ceza sahasında çaresiz bırakıyorlar. Ön alanda Rodriguez, Kappel ve Bamba ile az pasla çok mesafe kat ederek RCS rakamlarını geliştiriyorlar.

Tempolu bir maç

Fenerbahçe’nin 3 stoperli oyunda hıza ve çabukluğa en çok ihtiyaç duyacağı maç olacak. İranlı sol kenar Naderi ile sağ kenarda Cebrail’e karşı Ferdi ve Samuel ekstra efora çıkmak zorunda kalabilirler. Altay bu sezon Fenerbahçe’nin karşılaşacağı en zorlu, en hızlı ve bitirici forvetlere sahip rakip. O yüzden taktiksel açıdan zenginliklerle dolu tempolu bir maç bizi bekler.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...