MENÜ

Atiba klasiği!

03 Mart 2021, Çarşamba 06:58 Son Güncelleme: 03 Mart 2021, Çarşamba 06:58
- A +

Beşiktaş, standartlarının altında oynadığı bir 90 dakikanın sonunda Malatya deplasmanından 3 puanla döndü. Topa sahip olmasına rağmen belki de sezonun en etkisiz ilk yarılarından birini oynayan Sergen Yalçın ve öğrencileri orta sahadan oyun kurmakta çok zorlandı. Top stoperlerden doğru çıkmasına rağmen Necip üzerinden dağıtılamayınca Beşiktaş’ın oyunu tıkandı. Devre bitiminde Mensah-Necip değişimiyle merkeze bir dinamizm gelse de Beşiktaş alışılagelmiş oyununun gerisinde kaldı. Yani Beşiktaşlı futbolcular Malatyasporlu meslektaşlarını tam kötü oynadıklarına inandırıyorken Atiba’nın golü geldi. Aboubakar’ın pasında Atiba’nın gol vuruşunu ligimizde forma giyen santrforların bir çoğu yapamaz. Sanırım Sergen Yalçın sezon sonunda bu maçı; dağınık futbol oynanan, Atiba’nın nefis gol vuruşuyla kazanılan ve Utku’nun rüştünü ispatladığı bir 90 dakika olarak hatırlayacak.

Gecenin sorusu

Atiba’nın futbol adına sahada yapamadığı herhangi bir şey kaldı mı?

Maçın starı

Yaş 38 ama ruh maksimum 28. Sahada basmadık yer bırakmayan Atiba, öyle güzel bir santrfor vuruşuyla golü yaptı ki, takımını resmen ipten aldı.

Maçın olayı

Beşiktaş’ın tam 31 kez Malatya ceza sahasında topla buluşmasına rağmen sadece 3 isabetli şut çekmesi.

Kısa mesaj

Beşiktaş’ı mart ayında zorlu bir fikstür bekliyor. İyi tarafından bakanlar için nisan ayının ikinci haftasına kadar tüm maçlar İstanbul’da oynayacak.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...