MENÜ

Analiz farkı

14 Aralık 2020, Pazartesi 06:58 Son Güncelleme: 14 Aralık 2020, Pazartesi 06:58
- A +

Çağdaş Atan Beşiktaş’ı hücrelerine kadar analiz etmiş. Ön alanda stoperlere öyle bir baskı yaptılar ki Montero dağıldı, Wellinton orta sahaya kadar topsuz çıkmak zorunda kaldı. Beşiktaş’ın 3 maçlık yükseliş döneminin ana fikri olan geriden oyun kurup, az top kaybetme durumunu yok ettiler. Çağdaş hocanın, Babacar’ı Rıdvan’a fiziksel üstünlük kurması için sağ forvette oynatmasının da 82’ye kadar işe yaradığını söylemek gerek. Bu sayede Beşiktaş’ı soldan getirmediler, Larin ile Ghezzal’i konfor alanlarından çıkardılar. Beşiktaş ön alanda en çok top kaybettiği maçlardan birini yaşarken, bekler sürekli rakip kovalamak zorunda kaldı. Bu gereksiz geri koşular Rosier’in kırmızı görmesine sebep olacaktı. Bu yüzden Rosier çıktı, Dorukhan sağ beke geçti ve Beşiktaş ritmini iyice yitirdi. Alanya tarafında ise bir çok iyi performans vardı. Bakasetas sadece Alanyaspor’un değil sahanın en yeteneklilerinden biri olduğunu defalarca gösterdi. Attığı 2 golle gecenin yıldızı oldu.

Gecenin sorusu

Bu taktiksel zafer, Çağdaş Atan’ın ‘stajyer teknik direktör’ yaftasını üzerinden tamamen atması için yeterli değil midir?

Maçın starı

Normalde futbolcular yıldızlaşır ama bu maçın yıldızı yaptığı nefis analizle Beşiktaş’ı taktiksel anlamda yenen Alanyaspor Teknik Direktörü Çağdaş Atan’dı.

Maçın olayı

Oyuna 86’da giren Efkan’ın 90’da Güven’i sırtından çekerek bariz bir penaltıya sebebiyet vermesi.

Kısa mesaj

Haftanın en büyük kazananı (BAY) geçen Galatasaray oldu. Alanya hariç zirve yolundaki tüm rakipleri puan kaybeden Terim ve öğrencileri oynamadan kazandılar.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...