Böyle penaltı olmaz

30 Ocak 2010, Cumartesi 04:30
- A +

Hakem Özgüç Türkalp, yardımcısının uyarısını dikkate alarak yanlış bir penaltıya hükmetti. Bu pozisyonun ardından da oyunun kontrolünü tamamen elinden kaçırdı.

İki takım da isteksiz olunca genele bakıldığında hakemi zorlayacak çok pozisyon yoktu. 18’de Tabata’ya arkadan faul yapan Batak’a, 45’te Djiehoua’yı arkadan tutan İbrahim Üzülmez’e ve bu pozisyonda abartılı kart isteyen Djiehoua’ya hakemin gösterdiği sarı kartların tamamı doğruydu. İkinci yarı ise yardımcı hakem Erdinç Sezertam’ın vermiş olduğu kritik bir kararla başladı. 54’te Beşiktaş’ın kullandığı köşe vuruşunda 2 Antalyalı 1 Beşiktaşlı topa birlikte yükseldiler...

Kasıt yok, çarpma var
3 oyuncunun da fiziki durumları ve kolları doğal durumdayken, top arada sıkışıp Batak’ın eline çarptı. Yardımcının uyarısını dikkate alan hakem de yanlış penaltı kararı verdi. Hakem bu dakikadan sonra oyunda kontrolü elinden kaçırarak faullerde hatalar yapmaya başladı. 70’te Korhan Bobo’ya öyle bir faul yaptı ki, dirseğiyle kafasına sert bir darbede bulundu. Hakem sadece faul verdi. 74’te penaltı pozisyonunda yaşanan hareketi, İbrahim Üzülmez yaptı. Topu kontrol etmek isterken top koluna çarptı. Bu pozisyonu devam ettiren hakem, iki benzer harekete farklı kararlar vermiş oldu. Sonuçta hakem yardımcısının da yanlış uyarısı sonucunda ciddi bir hataya imza atarak maçın skoruna direkt etki etmiş oldu.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...