Saray'da bayram bitti!

23 Haziran 2015, Salı 02:30
- A +
Galatasaray sezonu 2 kupayla tamamladı, dördüncü yıldızı taktı. 3 başkan, 2 hoca, başarı hikayesinin baş aktörleri oldular. Ancak sonsuz gibi görünen bu mutluluk mirası daha 1 ay dolmadan yerini endişeye bıraktı. Dışarı sızdırılmasa bile yönetimde büyük fikir ayrılıkları var, Florya kararsız ve karışık, transferler kimseyi tatmin etmiyor, basketbolda kriz kapıdan içeri girdi bile ve en önemlisi kendi yönetimi her fırsatta kapalı kapılar ardında Dursun Özbek’in kararlarını sorguluyor. İşte krize davetiye çıkaran olaylar ve kararlar...

Mehmet Özbek Florya’da

Başkan’ın kardeşi Mehmet Özbek, geçtiğimiz günkü yönetim kurulu toplantısında apar topar Florya Valisi olarak atandı. Yöneticiler neredeyse imzayı attıktan sonra Özbek’in büyük yetkilerle donanarak Florya’dan sorumlu olduğunu öğrendiler. Kardeş Özbek’in Ali Dürüst kadar yetkiye sahip olduğu konuşuluyor. Gelen tepkilere ise Başkan, “Mehmet mali işler ve inşaatları denetleyecek” cevabını veriyor. Bu durum Cüneyt Tanman ve Hamza Hamzaoğlu’nu bile rahatsız ediyor. Zaten Tanman’ın ilk icraat olarak Florya’ya çağırdığı Ahmet Akcan ve Sabit Sır’ın, yönetim tarafından veto edilmesi yeterince sıkıntı yaratmıştı. Bir de üzerine yaşanan Başkan kardeşi hikayesi; Tanman ve Hamza hocanın kafasını iyice karıştırdı.

Sabri ve Bilal sendromu

2 hafta önceki pazartesi günü bir yıldız bekleyen taraftarlar, Sabri ve Bilal’le yetinmek zorunda kaldılar. Hem de 2 futbolcunun Galatasaray’a yıllık maliyetlerinin 10 milyon Lira’nın üzerinde olduğunu öğrenerek. Bizzat Başkan tarafından verilen yıldız sözü ise yıldız tozu olarak bile hayata geçirilemedi. Taraftar huzursuz ve her geçen gün sabır azalıyor. Camianın önde gelenleri, taraftarlar, basın ve hatta yönetim içinden; yapılan ve yapılamayan transferler ile Başkan Özbek’in zamansız yıldız sözü vermesi eleştirilerin odağını oluşturuyor.

Yarsuvat’tan can simidi

Federasyon Başkanlığı seçimleri neredeyse felakete yol açıyordu. Camiada hiç kimse Yıldırım Demirören ve ekibini istemese de, Başkan Özbek seçimlerde Demirören’i destekleyeceğini açıkladı. Taraftar grubu ayaklandı, deklarasyon yayınladı. Özbek geri adım atmadı. Yönetim içinde bile huzursuzluk yaşandı. Tam taraftarlar, istifaya davet yürüyüşü düzenleyecekti ki, selef başkan imdada yetişti. Herkesin Duygun ağabeyi, duayen avukat Duygun Yarsuvat bu kez Dursun kardeşini ipten aldı. TFF Başkanlığı’na çok romantik, ancak ana nedeni gizleyen bir gerekçeyle aday oldu. Başkan’ı aday olunca da, Özbek kimseye hesap verme ihtiyacı duymadan Demirören’i desteklemeyi bırakıp, Yarsuvat’ın yanında durmak zorunda kaldı.

Potada bile düello var!

Bundan tam 4 ay önce genç oyuncu Göktürk Ural’a tokat atan Ergin Ataman’ı kovmak isteyen, ancak Yarsuvat’tan onay çıkmayınca istifa eden Can Topsakal yine basketboldan sorumlu yönetici ilan edildi. İsimler aynı, sorun aynı ve iki sağlam karakterli adam yine karşı karşıya. Bu hamlenin de ne denli mantıklı olduğu tartışılır. Zaten pek yakında 2 kuleden birinin yıkıldığı haberi manşetleri süsleyecektir.

Problemler sıraya girdi

Bu arada kimseye danışmadan milli takımlar eski menaceri Can Çobanoğlu’nun Galatasaray adına federasyon delegesi tayin edilmesi, futbolu bizzat Başkan’ın yöneteceğinin öğrenilmesi, şampiyonluk kutlamasındaki sahneye çıkıp-çıkmama polemiği ise önümüzdeki günlerin problemleri olacak.
YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.