MENÜ

Seride Olimpiyat durağı

18 Ocak 2022, Salı 07:08 Son Güncelleme: 18 Ocak 2022, Salı 07:08
- A +

Kartal; galibiyet aldığı son maçın arkasını getirmek istiyor. Çizilen yol haritası ortada. Ligin altına üstüne bakmadan, kalan tüm maçları kazanmak. Bu çerçeve içinde galibiyet serisinin sürmesine odaklanmış bir takım var. Olimpiyat Stadı'nda Karagümrük karşısına çıkacak olan Önder hocanın ekibi üç puan için hazır.

Eksikler sorun olmaz

Son haftalarda eksiklerden yana büyük sıkıntılar çekildi. Bu maç öncesi eksik yok gibi! Sakatlıkları yüzünden uzun süredir futboldan ayrı kalan kaleci Mert ve N’Koudou dışında; Welinton, Emirhan ve Atiba'nın sakatlıkları can sıktı. Öte yandan, hastalar, cezalılar, karantina sürecini bitirenler döndü. Çok değil, daha bir hafta önce 11 kurmakta zorlanan teknik ekip, bu kez tam aksi sıkıntı içinde.

Hocanın zor seçimi

Kritik maç öncesi Önder Karaveli tatlı sıkıntıya düşmüş durumda. Vida, Alex gibi banko isimler hazır döndü. Larin ile Oğuzhan form tuttu. Necip ile Montero kulübeye güç kattılar. Gençler de var.. Önder hoca göreve geldiği günden beri ilk kez bu durum ile karşılaştı. Sahaya süreceği 11 kadar, yapacağı hamleler de çok önemli. Zira rakibin fizik gücü iyi. Çabuk ve ayağa oynuyorlar. Hızlı hücuma çıkıyorlar. Duran toplanda da tehlikeli olabiliyorlar. Bu açıdan bakıldığında Beşiktaş için tüm handikaplar mevcut.Bir de iyice ayyuka çıkan saha ve VAR'daki hakem etkisini eklersek, iş daha de zorlaşıyor. Beşiktaş bu tür maçları seviyor. Daha iyi motive oluyor. Erken gol bulursa, istediğini alıp döner.

Hücum hattı bomba gibi

Zor gol atıp, kolay yiyen Kartal toparladı. Özellikle hücum hattı iyi durumda. Batshuayi moralli. Larin, Güven, Ghezzal, Oğuzhan, Pjanic, Alex güç katan isimler. Genç Emirhan'ın sakatlığı tek sıkıntı.

Pesic’e Vida kilidi

Ligin gol kralına özel önlem alınacak. Cezasını tamamlayan Vida, aynı coğrafyadan olduğu için çok iyi tanıdığı Pesic ile birebir oynayacak.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...