Seçim ateşi!

Abone OlGoogle News

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin olağanüstü kongre kararı alması sonrası Beşiktaş’ın bir numaralı gündemi seçim. Yani yeni başkan ve ekibi ile teknik heyet oldu. Senelerdir Hüsnü Özyeğin gündeme geldi. Fakat bırakın başkan ya da sponsor olmayı, kulübün önünden dahi geçmedi. Bu kez oğlu Murat Özyeğin’in ismi kulislerde konuşuluyor. Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı işlerinin yoğunluğu yüzünden son kararını vermedi. Ancak konuşulan şu; Özyeğin aday olursa Hasan Arat’ın çekileceği şeklinde...

Haberin Devamı

Yamantürk ve Kocadağ kararsız

Daha önce seçimlerde aday olacağını açıklayan Asbaşkan Emre Kocadağ, olağanüstü seçim kararı sonrası geri çekildi. Normal seçim süreci için başkan adaylığını düşünen Kocadağ’ın bu süreçte aday olmama kararı var. Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, daha önce başkanlık için nabız yokluyordu. Seçim kararı ile birlikte sessizliğe büründü. Ankara’ya gidip üst düzey bürokratlar ile temas kuracak olan Yamantürk’ün burada yapacağı görüşmeler sonrası son kararını vermesi bekleniyor.

Arat liste hazırlıyor

Haberin Devamı

Daha önce seçim kaybeden Hasan Arat, yeniden aynı sonu yaşamama adına ince eleyip sıkı dokuyor. Arat, yönetim listesi kurma adına camianın önde gelen isimleri ile konuşuyor. Murat Aksu, kendisini yönetimine almak isteyen Arat’tan düşünmek ve gelişmeleri görmek için süre istedi. Bu arada yeni adayların çıkması da; sürpriz olmaz!

Eskiler hem uzak hem yakın

Kasım ayı başında yapılması planlanan seçim için eski başkanlar; Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören ve Fikret Orman isimleri hep gündemde. Ancak Bilgili aday olmayacağını özellikle vurguladı. Demirören, yeniden dönüş konusunda kararsız. Aday olmaları durumunda Serdal Adalı ve Hüsnü Güreli’ye destek olması bekleniyor. Orman ise çok adaylı seçime girmeye soğuk. Bunlara rağmen üç eski başkan, camiadan her geçen gün yükselen taleplere karşı tamamen kayıtsız kalmış değiller.

Çebi kırgın bırakıyor

Olağanüstü seçim ile göreve gelen Ahmet Nur Çebi, aynı şekilde veda etmeye hazırlanıyor. Özellikle mali açıdan disiplini sağlayan Çebi, daha ligin başında alınan saha sonuçları yüzünden istifaya davet edilmesine çok bozuk. Başkan tribünlerin bazı kısmından yükselen çirkin tezahürat ve sosyal medyadaki ağır paylaşımlar sonucu çok kırgın. Üzgün... Bence yeniden aday olmayacak olan Çebi, mevcut yönetim içinde adaylığı gündemde olan Kocadağ’a destek olacak. Dün İstanbul’a gelen Çebi, bugün yönetimi toplayacak.

YORUM YAZ