MENÜ

Ne oldu sana! Ne oldu böyle!

28 Kasım 2021, Pazar 08:19 Son Güncelleme: 28 Kasım 2021, Pazar 08:19
- A +

Geçen sezon yedek oyuncu bulmakta zorlanan Beşiktaş çifte kupa kaldırmıştı. Flaş transferlere rağmen önce Avrupa sonra da ligde ağır yara alan Sergen hocanın takımı, hedefsiz kaldı. Üst üste 6 resmi maç kaybedip, kulüp tarihine geçti. Giresunspor sınavı ile yeni sayfa açmak isteyen Kartal, üç puanı, dört gol ile verdi. Karadeniz temsilcisi ikram edilen maçı geri çevirmedi.

Herkes seyretti

Beşiktaş dağınık başladı. Giresunspor kontrollü. Buna rağmen; Ghezzal, Larin ve Batshuayi pozisyonlar buldu, atamadı. Biraz toplarlanan Kartal, yüklenmeye başladı. Ancak Rosier’in neden olduğu ‘VAR’ penaltısı yaşandı. 22’de Diabate, kaçırmadı: 0-1. Sergen hocanın ekibi, bu kez skora denge getirmek için baskıya çıkarken, Necip frene bastı! Rakip alanda gereksiz sertlik yüzünden ‘VAR’ ile atıldı. Bu forma ile böyle oyun dışı kalmak sorumsuzluk. Necip gibi sakin oyuncu bunu yapıyor ise orada motivasyon eksikliği var demektir. Giresunspor gücü ölçüsünde oynadı. Kartal, izlemek ile yetindi.

Taraftar isyanı

İkinci yarı tribünler umut içinde takımlarına destek verdiler. Ancak 55’te Mert’in hatalı çıkışı kırılma anı oldu. Balde’nin skoru 2-0 yapan golü isyan ettirdi. İyice oyundan düşen Sergen hocanın ekibi hata üstüne hata yaptı. 64’te Serginho farkı üçe çıkardı: 0-3. 90. dakikada Mert ters basıp sakatlandı, Champness maçın skorunu belirledi: 0-4. Ancak, futbolcunun bu pozisyonda kale yerine centilmenlik yapıp topu dışarı atması daha yakışık olurdu. Tribünlerin haklı tepkisi ise gecenin en anlamlı mesajı oldu. Ve ilk kez hocalarına göndermede bulundular: Sergen buraya, hesap ver taraftara...

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...