İşte transfer planı

27 Mart 2020, Cuma 06:58 Son Güncelleme: 27 Mart 2020, Cuma 00:04
- A +

Başkan Ahmet Nur Çebi, koronavirüs salgını yüzünden Avrupa’nın bir çok takımında yaşanan gelişmeleri takibe aldı. Son olarak Katalan devi Barcelona'nın, futbolcu maaşlarında yüzde 70 indirime gitme kararını masaya koydu. Bu doğrultuda oyuncularının alacaklarında yarı, yarıya indirim üstünde çalışma başlattı. Bununla da kalmayıp, bu kriz yüzünden, sözleşmesi devam eden ve yüksek maliyetli isimler ile tazminatsız ayrılık için yol haritası çiziyor.

Az ama kaliteli

Bu gelişmeyi Sergen Yalçın ile de paylaşan Başkan, “Geçmişte olduğu gibi 10 kişi gönder, 15 kişi al dönemi bitti. Birkaç takviye yapalım ama yerinin en iyisi olsun. Dünyayı saran bu sağlık sorunu sonrası birçok kulüp daralmaya gidecek. Bu anlamda yeni transfer fırsatları olacaktır. Hiç acele etmeden, sıkı çalışma içinde olacağız. Böyle ortamda bile birçok öneri alıyoruz...” bilgisini veriyor. Sergen hoca bu konuda büyük şans. Kafasındaki oyun için, mutlaka en iyi tercihi yapacaktır.

Talisca, Mandzukic, Aboubakar..

Başkanın bahsettiği önerilerden birkaçı bunlar. Bakıldığında en zoru Talisca gibi geliyor. Ancak çok ince ayrıntı var. Dikkat!.. Beşiktaş hiç birine talip olmuyor. Bu ve bunlar gibi birçok star, menacerler aracılığı ile ya da, Talisca’da olduğu gibi bizzat kendisi gelmek istediğini iletiyor. Transfer döneminde kozlar Kartal’ın elinde olacak. Alternatif çok. Kendi şartlarına uygun olanı tercih edecek. Bu hem maliyeti azaltacak, hem de; kaliteyi zirveye taşıyacaktır.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...