MENÜ

Beşiktaş yenilmez

19 Aralık 2021, Pazar 09:10 Son Güncelleme: 19 Aralık 2021, Pazar 09:10
- A +

Haftalar sonra gelen üç puan, kaybolan özgüveni geri getirdi. Öyle ki takımda oynayan, oynamayan herkeste güven patlaması var. Önder hoca resmen oyuncuların kalbine sihirli dokunuşlar yapmış. Fenerbahçe’de durum tam tersi. Çıkış maçı olarak bakıyorlar. İşte Kartal bunu avantaja çevirmek istiyor. Rakibi bekleyip kontra ataklarla sonuca gidecekler. Kalabalık orta sahayı üstüne çekip kazanılacak toplarla ani baskın yapıp gol arayacak. Bu sistemde; Souza, Pjanic, Ghezzal ve Larin’de büyük yük olacak. Elbette santrfor Batshuayi ve hamle oyuncusu Güven unutulmamalı.

Üç puandan fazlası

Beşiktaş’ın alacağı galibiyet sadece üç puan anlamına gelmiyor. Yeni hoca tercihi için de belirleyici olacak. Aynı zamanda çok iyi analiz uzmanı olan Önder hocanın düşüncesi sahaya yansır ise net galibiyet gelebilir. Aksi olursa da, en kötü beraberlik olur. Hafta boyunca aldığımız bilgiler bu yönde. Galibiyetten başka hiçbir sonuç kimsenin aklından dahi geçmiyor.

Yıldızlar sorumluluk alsın yeter

Dev maç öncesi tecrübeli isimler istim üstündeler. Vida, Rosier, Souza, Ghezzal, Pjanic, Larin, Oğuzhan, Atiba ve Batshuayi yükü omuzlayıp sorumluluk alırsa sonuç kendiliğinden gelir zaten. Hiç ummadık sürpriz isimler de, gecenin kahramanı olmaya aday. Kartal her ne kadar yıldızlar topluluğu olsa da takım oyunu içinde bir iki ismin aksaması sistemi alt üst ediyor. Gerek bireysel gerek ise takım oyununu yönlendirip öne çıkaran bu isimlerin performansı direkt tabelaya yansıyacaktır.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...