MENÜ

Pepe'nin maçı olur

Abone Ol Google News

Trabzonspor evinde Kayserispor’u ağırlıyor... Abdullah Avcı’nın Recep Uçar’ı misafir etmesi de denilebilir bu karşılaşmaya. Birlikte çalışmış iki teknik adamın birbirlerini tanıma adına analiz konusunda, ekibe en az ihtiyaç duyacakları maç olur. Recep Uçar, Ümraniyespor’u çalıştırırken oynanan maçlar Trabzonspor adına zor geçmişti. Bu Kayserispor’un form durumu, kadro yapısı da düşünüldüğünde Trabzonspor’u yine zor bir 90 dakika bekliyor. Mutlak kazanma parolası ile maça çıkılacak. Sivas karşısında geri düşen, reaksiyon veren, puanlar alması beklenirken, puan alabilen Trabzonspor, evinde kaybetmek istemeyecektir.

Haberin Devamı

Umut veya Kourbelis olabilir

Çağdaş hocayla başlayan ‘olumsuzlukları olumluya çevirme’ durumu, Recep Uçar’la da devam ediyor. Böyle bir rakibe karşı Sivas’takinden daha fazlası gerekiyor. Orta alanda Mendy’nin yokluğunda Berat’ı göreceğimizi düşünüyorum. İşte tam da bu noktada yanında, önünde kimler olacak merak konusu. Deplasman için iyi bir tercih olmayan BakasetasÖmür, iç sahada tercih edilecek m? Enerjisi düşük, fizik gücü zayıf bir orta alan Kayseri karşısında zorlanır. Umut Güneş ya da Kourbelis’i izleyebiliriz. Saha ve seyirci avantajı mutlaka kullanılmalı. Taraftarsız alınacak bir maç gibi durmuyor bu karşılaşma.

Haberin Devamı

Beklerin performansı önemli

Visca-Onuachu-Trezeguet-Pepe dörtlüsü, eğer ki arkalarında oynayan arkadaşları çok hata yapmaz, düz, klasik, abartısız şekilde görevlerini minimum hatalarla yerine getirebilirlerse Trabzonspor rahat kazanır. Ancak savunma ve destek oyuncularının topu ön tarafa taşımalarında yaşanan zaaflar, Kayserispor adına fırsatlar demek. Gözler özellikle iki bek performansında olacak yine. Devre arasına kadar yapacak bir şeyi olmayan Abdullah Avcı’nın içerden çözümler üreteceğine eminim. Sabırlı oyun ve Pepe’nin imza maçı olur. Onuachu yine boş geçmez. Kayserispor forvet hattına alınacak önlem sonucu belirler.

YORUM YAZ