MENÜ

Karınca misali!

16 Ocak 2022, Pazar 07:19 Son Güncelleme: 16 Ocak 2022, Pazar 07:19
- A +

Oyunun belli bir bölümü kar altında oynandı. Alttan ısıtma sisteminin bile yetersiz kaldığı, çizgilerin kaybolduğu, topun bile renginin attığı (renkli topa dönüldü) bir hava koşulundan bir puanla dönüyor Trabzonspor. İki puan mı kaybetti, bir puan mı kazandı tartışmalarına girmeden şu hatırlatmayı yapmak gerekiyor. Antalya’da da yoğun yağan kar değil de yağmur olmuştu. Onun etkisiyle kaybedildiği düşünülen karşılamadan da ‘en az bir puan alınabilmeliydi’ diyen çoktu.

Bu puan önemli

Trabzonspor, herkes için gerek deplasmanda, gerekse iç sahada zor olan ‘Rıza Çalımbay takımına’ puan kaybetti. Bu özellliğiyle Sivasspor’dan alınan puan sayısı şampiyonluk yolunda önemli. Trabzonspor ayağa pas, topa hakimiyet konularında kendini tekrar eden oyununu zor koşullarda yine icra etmeye gayret gösterdi. Çalımbay’ın öğrencileri teknik adamlarından aldıkları taktik gereği, birebir, temaslı oyunlarla Trabzonspor’un oyununu bozarak sonuç almaya çalıştı.

Sadece bir hata...

Özellikle kar yağan bölüm Trabzonspor için en sıkıntılı bölüm oldu. İstediği oyunu üretemedi ama kalesinde de Uğurcan’ın nazar boncuğu sayılabilecek bir gol harici ‘yenilgi’ emaresi diyeceğimiz bir pozisyon vermedi. Yusuf Erdoğan ilk maçında golü bulsa Trabzonspor zor periyodun ilkinden galibiyetle bile ayrılabilirdi. Elbette her maç kazanılamayacak. Kaybetmeden dönmek, sakatsız dönmek de önemli. Trabzonspor için bu karşılaşma; iyi havalarda karınca misali biriktirip, hanesine doldurduklarını kış dönemi kullanma durumuydu adeta!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...