MENÜ

Hücum gücü maçı çözer

15 Ocak 2022, Cumartesi 08:22 Son Güncelleme: 15 Ocak 2022, Cumartesi 08:22
- A +

Lider Trabzonspor, Sivas’a bazı isimlerinden yoksun olarak gitti. Ev sahibi Sivasspor’un da kadrosunda çok önemli eksikler var. Hal böyle olunca, şartlar bu anlamda eşitlenmiş gibi gözüküyor. Trabzonspor daha önce de türlü gerekçelerle maçlarına ‘ideal’ olmayan onbirleriyle çıktı. Neredeyse her hafta yaşadığı bu olumsuz durumlara rağmen de liderler. Bu durum, Abdullah Avcı’nın her hafta yeni çözümlerle, rakip analizleriyle maçlarına hazırlandığının göstergesi. Sivasspor’da da durum farklı değildi geçen hafta özelinde bakıldığında. Konyaspor karşısında eksiklerine rağmen kazanan, kazandıran bir oyun oynadılar. Bu durumun bize anlattığı şey çok net... Gerek Abdullah Avcı, gerekse Rıza Çalımbay tüm eksik parçalarına rağmen kazanma adına tüm kozlarını usta birer satranç oyuncusu gibi sahaya sürecekler.

Sabır faktörü ön planda

Abdullah Avcı’nın yine en çok sabırlı oyununa yaptığı yatırımın karşılığını bulacağı dönemlerden geçtiğimizi düşünüyorum. Her zaman ideal onbirlerle sahada olunamayacak kadar gizemli, belirsiz bir oyun futbol. Tam da bu dönemlerde isimlerden bağımsız pas oyunları eksikleri hissettirmez. Kontrol-pas isteyen Abdullah Avcı’nın bu basit gibi gözüken konuda aldığı geri bildirimlerle -isimlerden bağımsız olarak- sonuca gideceği ortada...

Cornelius’a daha çok orta

Kontrollü, bekleyen ve son bölümde de hamlelerle sonuca gitmek isteyen bir Sivasspor bekliyorum. Haliyle, Trabzonspor’un üreteceği tempo, Sivasspor’un buna göstereceği reaksiyon karşılaşmanın da seyrini etkileyecek. Trabzonspor bugün hücum oyunlarını daha çeşitlendirmiş bir şekilde karşımıza çıkabilir. Sıklıkla kenardan içe kat eden oyuncular ve kanat oyunlarını da görebiliriz. Abdullah Avcı daha fazla nitelikli orta isteyebilir Cornelius’a... Oyunu her iki kenar oyuncusu çözer. Cornelius boş geçmez. Ceza sahası dışından şutlar konusunda iyi olan deplasman istatistiğine de önemli katkılar gelebilir.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...